Sağlık Haberleri

Kefir nedir?

Kefir nedir?

Kefir, Kafkaslardan günümüze kadar erişmiş fermente bir süt ürünüdür. Doğal maya ile elde edilmesi ve içerisinde bulunan vitaminler vücuda birçok farklı fayda sağlar. Son dönemde sağlıklı besinlere yönelim ve bağışıklık sistemini destekleme için yapılan araştırmalar kefir tüketim oranını yükseltmiştir. Köpüklü ve kıvamlı bir içecek olan kefirin meyve ile tüketimi önerilmektedir.

Kefirin vücuda yararları nelerdir?

Kefir, insan vücuduna yararlı bir içecektir. Çünkü içerisinde sodyum, potasyum, magnezyum ve yararlı vitaminler bulunmaktadır. Serinletici ve enerji verici aroması ile yorgunluğu yok etmeye yardımcıdır. Özellikle bağışıklık sistemini desteklemeye yöneldiğimiz bu süreçlerde kefiri günlük öğünleriniz içerisine dahil etmeniz yararlı olacaktır.

Kefirin faydaları;

Kefir sindirim sistemini rahatlatır.
Bağışıklık sistemini destekler.
Metabolizmayı çalıştırır.
Şişkinliği azaltır.
Vitamin bakımından zengindir.
Uyku sorununa iyi gelir.
Mide ve bağırsak sağlığını destekler.
Ağız kokusunu iyileştirmeye yardımcıdır.
Protein sindirimi sağlar.
Kefir tüketimi için herhangi bir sınırlama da mevcut değildir. Gün içerisinde serinlemek istediğiniz taze, sağlıklı ve lezzetli bir içecek tüketmek istediğiniz her an kefir içebilirsiniz. Kefiri kısa sürede tüketmek önemlidir. Bir süt ürünü olduğu için ve doğal içeriklere sahip olduğundan kısa sürede içilmesi daha sağlıklıdır.
Çocuklar da kefir tüketebilir. Yalnızca 1 yaş altı çocuklar için uzman görüşü alınması önerilmektedir. Meyveli kefirler çocukların genellikle daha çok ilgisini çeker. Aynı zamanda sade kefir ile birlikte mevsim meyveleri de tüketilebilir. Doyurucu ve besleyici ara öğün için kefir muhteşem bir seçenektir.
Altınkılıç Kefir, sağlıklı kefir üretimi konusunda lider bir markadır. Taze meyveler ile üretilen ve farklı seçenekler ile tüketicilere sunulan Altınkılıç kefir çeşitlerini deneyebilirsiniz. Altinkilic.com web adresini ziyaret ederek tüm kefir ürünlerini inceleyebilir ve kefir içeceğinin detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Altınkılıç Kefir ürünleri detayları için; http://www.altinkilic.com/kefir/

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu