Güzellik Sırları

Yüzdeki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Yüzdeki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Gerek kadın olsun gerekse erkek yüzdeki lekeler her zaman can sıkıcı bir durum olmuştur. Bu siyah noktalar genellikle yüzümüzün T bölgesinde yaygın bir şekilde görülmektedir bunun nedeni ise bu T bölgesinin yağlanmaya daha yatkın olduğu ve de bu bölgenin dışarı ile temasının sürekli olduğudur. Cildinizde bir kez siyah nokta oluştuğu zaman artık bu noktayla sürekli bir şekilde mücadele etmek zorunda kalacaksınız demektir bu nedenle önlemi nokta çıkmadan önce almak gerekir.  Bugün özellikle televizyon ekranlarında sürekli olarak gördüğümüz pahalı kozmetik ürünleri siyah noktalar konusunda kesinlikle % 100 çözüm getiren yöntem değillerdir

Yüzdeki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Siyah noktalardan kurtulmanın en önemli noktası yüzünüzdeki hijyendir yani yüzünüzü ne kadar temiz tutarsanız gözeneklerin açılması o kadar rahat olacaktır gözenekler açıldığında ise siyah noktalar zaten oluşmayacak demektir.

O kadar uğraştınız ama yine de yüzünüzde siyah noktalar oluşuyor ise o zaman onu bir maske hazırlayarak temizleme imkanınız var dilerseniz bunu en kolay şekilde nasıl yapabilirsiniz anlatalım. Örneğin bir kahvenin telvesi ile yaptığınız peeling siyah noktadan kurtulmak için birebir yöntemdir. Ancak peeling yapmanıza rağmen siyah noktalarınızdan kurtulamayabilirsiniz burada 3 madde ile siyah noktaları önleyebileceğinizi belirtebiliriz. Bu maddeler;

  1. Peeling ve maskeden sonra mutlaka cilde uygun bir tonik
  2. Cilt yapısına uygun krem
  3. Uygun bir temizleyici

Uzmanlara göre siyah noktalar, cilt altındaki yağların kirlerle birleşmesi sonucunda oluşmaktadır.  Bunun da yaş aralığı genellikle ergenlik dönemi olan 17-25 yaş arasıdır. Siyah noktalar eğer ki yeteri bakım yapılmazsa sivilceye dönüşecektir. Zaten sivilcelerin habercisi de siyah noktalardır diyebiliriz.

Sivilceye yatkın olan yağlı ciltlerin kesinlikle bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekir tonik yardımı ile günlük olarak temizliği şarttı ya da cildinizde siyah nokta oluşmuş ise buhar banyosu en ideal olandır.  Siyah noktalar konusunda yapılmaması gereken bir başka durum ise onların tırnakla sıkılmamasıdır. Eğer ki siyah noktaları tırnakla sıkarsanız o zaman cildinizde kalıcı deformeler meydana getirebilirsiniz bu da ileri ki zaman içerisinde canınızı daha çok sıkacaktır.

Kısacası siyah noktalardan kurtulabilmek için bu yukarıda belirtmiş olduğumuz önerileri dikkate almanız gerekir. Sıralayacak olursak cilt temizliği, krem ve tonikler bu üçlü olay cildinizin bebek gibi olmasını sağlayacaktır. Ve bununla birlikte çok pahalı kozmetik malzemelerine de gereksiz yere para vermek durumunda kalmazsınız.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu