Güzellik Sırları

Güneş Korumalı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Güneş Korumalı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Biliyorsunuz ki yazın gelmesiyle oluşan cilt endişelerimiz çoğalıyor. Kendimizi güneş ışınlarından korumanın yanı sıra leke oluşmaması için gerekli olan güneş kremlerimizi kullanmamız gerekiyor. Çoğumuz güneşe güneş kremi çıkmadan ya da makyajımızın alt yapısını yani güneş korumalı makyaj yapmadan dışarı çıkıyoruz.

Ama artık bunlara son verebiliriz. Makyaj yaparken de güneş korumalı yüz makyajı yapmamız oldukça mümkün ve sağlıklı. Hem de doğal ve sağlıklı görünen bir makyaj yapabilirsiniz. Bilirsiniz ki yaz gelince yazın kaçınılmazlarından olan doğal makyaj oldukça popülaritesi artan bir makyaj türü. Şimdi size hem güneşten korunup hem de nasıl doğal makyaj yapabilirsiniz ondan bahsedeceğim.

Güneş Korumalı Makyaj Uygulaması

Güneş korumalı makyaj bazı ile başlayabilirsin. Şu an piyasada çeşitleri bulunan makyaj bazları hem cildini güneşten koruyor hem de kusursuz bir makyaj için cildiniz hazırlıyor. Makyaj bazın yoksa eğer cildini güneş kremi ile de koruyabilirsin.

Makyaj yapmadan önce sildiniz gül suyu ile güzelce temizle ve daha sonra aşırıya kaçmamak kaydı ile güneş kremini yüz ve boyun bölgene güzelce uygula ve yedir. Güneş kremini uygulayıp birkaç dakika bekledikten sonra bir peçete yardımıyla yüzünde oluşan yağlı hissiyatı peçeteye emdirebilirsin.

Güneş kremini veya makyaj bazını uyguladıktan sonra yüzüne hafif bir pudra uygulayabilirsin fakat ben bunu güneş kreminden sonra öneriyorum çünkü bazı makyaj bazlarının yapısı o yağlılık hissiyatı vermiyor ve göstermiyor. Doğal bir izlenim sergilemek istiyorsan doğal bitişli nemlendiriciler kullanabilirsin.

Yüzünde doğal bir görünüm elde edersin. Doğal bir nemlendirici kullanmazsan fondötenden bir miktar yüzüne uygulayıp onu yedirebilirsin. Bu işlemleri yaptıktan sonra nasıl bir makyaj elde etmek istiyorsan makyajını ona göre şekillendire bilirsin. İlk etapta güneş kremi veya güneş korumalı makyaj bazı ile zaten cildimizi güneşin kötü ışınlarından korumuş oluyoruz.

Güneş Kremi Kullanmak İstemezseniz

Eğer güneş kremi kullanıp memnun kalmazsanız cildinizde yağlı bir hissiyat oluşursa şu an popülaritesi artan güneş korumalı makyaj bazlarını öneririm. Yapısında SPF bulunan bazlar hem makyajın kalıcılığı artırıyor hem de sizin güneş ışınlarından koruyor. SPF bazlı ürünler cilde nem, aydınlık ve koruma kazandırıyor.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu