Sağlık Haberleri

Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır? 

Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır? 

 

Yoğurt, her evde tüketilen besinlerin başında gelirken aynı zamanda fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için de oldukça etkili bir besin kaynağıdır. Evde hijyenik koşullarda ve doğal yollarla mayalanan ev yoğurtları vücuda birçok fayda sağlarken aynı zamanda şifa deposu bir besindir. Tüm vücut sağlığı üzerinde doğrunda fayda sağlayan yoğurt, özellikle kas ve kemik sağlığı üzerinde oldukça faydalı olmaktadır.

Zayıflatan yoğurt kürü kullananlar yoğurdun hızlı kilo kaybını sağladığı yönündeki tespitleri doğrulamaktadır. Güçlü bir antioksidan özelliğe sahip olan yoğurt, kür şeklinde hazırlanarak düzenli olarak tüketildiğinde vücuttaki yağ yakışını hızlandırarak hızlı şekilde fazla kiloları yakar.

Yoğurt Kürünün Faydaları

Efsane yoğurt kürü tarifleri hızlı kilo kaybına ortam hazırlarken aynı zamanda vücuda birçok fayda sağlamaktadır. Düzenli ve doğru tüketildiğinde vücuttaki fazla yağların hızlı ve kolay şekilde yakılmasına doğrudan etki eder. Bağırsakları temizleyerek boşaltım sistemi sağlığını korur ve bağırsakları düzenler. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu daha güçlü hale getirir. Anlık tatlı krizlerini bastırır. Vücutta şişkinlik oluşturan ödemi ve toksinleri kolayca attırır.

Zencefilli Yoğurt Kürü Tarifi

Zencefilli yoğurt kürü tarifi yoğurt kürleri içinde en çok tercih edilen yoğurt kürlerinden birisidir. Yapımı kolay olan bu kür, aynı zamanda oldukça ekonomik bir tariftir.

Malzemeler:

  • Bir kase yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 1 çay kaşığı tarçın

Yapılışı:

Bir kase yoğurdun üzerine tüm malzemeler eklenir ve güzel bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan zencefilli yoğurt kürü, öğle ve akşam yemeklerinden en az 1 saat kadar öncesinde tüketilmelidir. Tok tutan bir kür olduğundan yemek sırasında aşırı yemeyi engelleyecektir. Ayrıca güçlü içeriğe sahip olduğu için 2 gün uygulandıktan sonra 1 gün mutlaka ara verilmelidir.

Maden Suyu İle Yoğurt Kürü Tarifi

Maden suyu ile yapılan yoğurt kürünün içinde maden suyu ve yoğurdun yanı sıra nane ve limon da kullanılır. Bu malzemelerin tümü tek başına metabolizmayı dolayısıyla da yağ yakışını hızlandıran besinlerdir. Limon, nane ve yoğurt vücutta yerleşmiş olan yağları kısa sürede parçalayarak yakar. Özellikle göbek bölgesi gibi yağ yakımı zor olan bölgesel zayıflama konusunda maden sulu yoğurt kürü hızlı ve etkili sonuçlar vermektedir.

Maden sulu yoğurt kürü bağırsakları hızlı bir şekilde temizleyerek metabolizmayı hızlandırarak yağları parçalar ve yakar. Bununla birlikte bu kür düzenli olarak kullanıldığında vücutta yeni yağların birikmesini de önlemiş olur.

Yapılışı:

1 çay bardağı evde mayalanmış yoğurdun içerisine 1 şişe maden suyu, 1 tane limonun suyu, 1 çay kaşığı da kuru nane veya 7 yaprak kadar taze nane ilave edilerek karıştırılır. Homojen bir karışım elde etmek için yoğurt kür, blender ile çırpılır. Böylece maden sulu yoğurt kürü hazır hale gelir. Bu kür, sabah kahvaltıdan önce, akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere düzenli olarak içilir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu