Güzellik Sırları

Evde Hazırlayabileceğiniz Güzellik Maskeleri 

Evde Hazırlayabileceğiniz Güzellik Maskeleri 

Pek çok kadın güzellik maskelerini düzenli olarak kullanır fakat içinde ne olduğunu bilmeden kullanır. Oysa ki kullanılan bu tür kozmetik ürünlerin yerine evde yapabileceğiniz ve içinde ne olduğunu bildiğiniz o kadar çok alternatifiniz var ki. Evde yaptığınız bu maskeler sayesinde hem cildinize zarar vermek yerine besleyecek hem de içerisinde ne olduğunu bildiğiniz maskeler sayesinde içiniz rahat edecek. Evde hazırlayabileceğiniz güzellik maskelerini sizler için araştırdık ve ortaya işte bu sonuçlar çıktı.

 

Yoğurt maskesi ; Sofralarımızda her zaman bulunan ve adeta sofraların baş tacı haline gelen yoğurdun ayran olmaktan başka özellikleri de var. Yoğurt sayesinde cildiniz fark edilir derecede yumuşacak ve parıl parıl parıldayacak. İşte yoğurt maskesinin yapılışı ; Bir yemek kaşığı yoğurdu yüzünüze çok kalın olmayacak şekilde sürün ve 20 dakika boyunca iyice kuruyuna kadar bekletin. Bekleme süresinin sonunda yüzünüzü soğuk suyla iyice temizleyin.

Salatalık Maskesi ; Çoğumuzun maske deyince aklına hemen gözlere konulan salatalıklar geliyordur herhalde. Bir de şimdi salatalıklı maske yapmayı denemelisiniz. Salatalık maskesi cildinizi nemlendirerek temizleyecek bir maskedir ve tüm cilt tipleri için uygundur. Salatalık maskesi yapılışı ; yarım şekilde böldüğünüz salatalığı bir kaşık bal ile karıştırarak püre haline getirmelisiniz. Yüzünüze bu karışımı iyice sürün. 20 dakika boyunca bekletin. Sürenin sonunda bu maskeyi temizleyin ve havlu yarımıyla kurulayın.

 

Limon Maskesi; Limonun o kadar çok faydası var ki saymakla bitmez. Zayıflamadan vücuttaki kararmaları geçirmeye kadar her işe yarayan limon şimdide karşımıza cildimizi güzelleştirecek bir maske olarak çıkıyor. Limon maskesinin hazırlanışı; bir su bardağının çeyreğini badem ya da sıvı yağ ile doldurmalısınız ve ardından üzerine bir adet limon suyunu sıkın. Yüzünüze her yere eşit dağılacak şekilde sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından su ile durulayın. Cildinizin nemlendiğini hissedeceksiniz. Evde hazırlayabileceğiniz güzellik maskeleri arasında en kolay ve en çok etki göreceğiniz maskelerden birisidir.

 

Muz Maskesi ; Cildinizi güçlendirmek ve nemlendirmek istiyorsanız muz hemen sizin yardımınıza koşuyor. Muz maskesinin hazırlanışı ; 1 adet muzu iyice ezin ve yüzünüze eşit şekilde dağıtın. 10-20 dakika boyunca bekletip su ile temizleyin.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu