Güzellik Sırları

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Saçların her zaman bakımlı ve güzel görünmesi gerekir. Fakat ince telli saç yapısına sahip olan kişilerin saçları sönük, mat ve dağınık bir görünümde olması en büyük sorunlardan biridir. Burada kozmetik ürünler kullanarak saç tellerinin kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz. Fakat zamanla bu saç telleri daha da zayıflayarak dökülebilir.

Doğal yöntemlerle saç tellerini kalınlaştırmak ise sanıldığı kadar zor değildir. Doğru ürünler kullanarak ve doğru saç bakımları yaparak saç tellerinizin kalın ve daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Saç tellerini kalınlaştırmak için doğal yöntemler ise daha çok bitkisel çaylar ve yağlardan oluşur. Yine ara ara yapacağınız saç bakım maskeleri ile de saçlarınız daha kalın ve hacimli bir görünüme sahip olabilir.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Kullanılacak Yöntemler

Düzenli olarak yapılan saç bakımları, sayesinde saçlarınız ışıl ışıl, hacimli ve ipeksi bir yapıya kavuşacaktır. Üstelik daha kolay şekil alarak, sizin daha şık be bakımlı görünmenize da yardımcı olur. Saç tellerini kalınlaştıran doğal ürünler ise;

Zeytinyağı; zeytin yağı saçları kökten uca besleyerek daha sağlıklı bir görünme kavuşmasına yardımcı olur. Her banyo öncesi saçlarınıza bir miktar zeytinyağı uygulayabilirsiniz.

Süt; süt saçların hem düzleşmesini sağlar hem de daha bakımlı görünmesine yardımcı olur. Saç tellerini kalınlaştırmak için ise en harika yöntemlerden biridir. Burada yapmanız  gerekenler ise yarım bardak sütün içine 2 yemek kaşığı kadar meyan kökü karıştırıp tüm saçınıza uygulamak olacaktır. Saçlarınıza bu karışımı uyguladıktan sonra bir bone geçirip saçlarınızı toplayın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Yılan yağı; yılan yağı daha çok dökülen saçlarda etkilidir. Fakat yılan yağı, caç köklerini besleyerek daha sağlıklı ve sağlam yapıya ulaşmasını sağlar. Saç tellerinin kalınlaşması için de en iyi yöntemlerden biridir.

Avokado yağı; avokado yağı ile saç telleriniz hiç olmadığı kadar kalın ve sağlıklı olacaktır. Bunun için her banyo sonrası saçlarınıza avokado yağı sürebilirsiniz. Üstelik avokado yağı ile saçlarınıza kolayca şekil verebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı; cilt üzerinde sayısız olumlu etkiye sahip olan Hindistan cevizi yağı saç tellerinin de kalınlaşmasını sağlar. Birkaç güne bir saçlarınızı Hindistan cevizi yağı ile besleyebilirsiniz.

Yumurta; yumurta saçlarda kullanılan en iyi ürünlerden biridir. Saç dökülmesinden saç kıran hastalıklarına kadar pek çok alanda adeta şifa kaynağıdır. Bir yumurta sarısını saçlarınıza uygulayın ve 15 dakika sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Lavanta yağı; hoş kokusu ile saç ve cilt sağlığında oldukça önemli bir yere sahiptir. Saç tellerini kalınlaştıran lavanta yağını saçlarınıza her iki güne bir uygulamanız tavsiye edilir.

Tüm bunların yanında saç tellerini kalınlaştıran şampuan kullanımı da yapabilirsiniz. Burada önemli olan saçların fön makinesi, düzleştirici ve kimyasal ürünlerden uzak tutmak olmalıdır. Bu sayede saç telleriniz daha sağlıklı ve daha kalın bir yapıya ulaşacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu