advertorial

Bebek Şampuanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Şampuanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bebeklerin cildi yetişkinlere göre daha hassas yapıya sahiptir. Bu sebeple, bebeğinizin cildine temas edebilecek her şeye ekstra dikkat etmeniz tavsiye edilir. Özellikle şampuan gibi hijyen koşullarını sağlayabilecek ürünlerin seçimi noktasında özenli olmanız gerekir. Peki, bebeğiniz için şampuan seçerken nelere dikkat edilmelidir? İşte yanıtlar…

Cilt Tipi

Bebeğinizin cilt türüne uygun ürünler seçmeniz oldukça önemlidir. Bebek şampuanları arasında saç derisine göre çeşitlenen alternatifler görebilirsiniz. Bebeğin saç derisi kuru yapıya sahipse ekstra nemlendirici özellikli ürünlere yönelebilirsiniz.

Doğal İçerik

Şampuanların doğal içerikli olanlarını tercih etmeniz daha doğru olabilir. Kimyasal içerikli şampuanlar bebeklerin cildine ciddi zarar verebilirken aynı zamanda alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Doğal içerikli şampuanlar saçın nem ve parlaklığını korumaya destek verir.

Organik Ürünler

Bebek saçı için organik ürünler seçmeniz saçların beslenmesine daha fazla destek verebilir. Aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alabilmek adına organik şampuanları tercih edebilirsiniz.

Kokusuz Seçenekler

Kimyasal koku ve tatlandırıcılar çocukların saçları ve derileri için sert olabilir. Bazı özel şampuanlar bebeklerin hassas cildi için toksik maddeler içerebilir. Saçların pürüzsüz ve yönetilebilir olması için kokusuz şampuanlar kullanılması gerekir. Bebeğinizin şampuanlamaya bağlı olarak cildinin kızarması veya tahriş olması durumunda kokusuz şampuanlara geçiş yapabilirsiniz.

Göz Yakmayan Formüller

Bebek şampuanları arasında kızarıklık, kaşıntı ve tahrişe sebep olabilecek içeriğe sahip seçenekler yer alabilir. Bebeklerin saçlarını yıkamaya başladığınız zaman ağlama veya gözlerden yaş gelmesi gibi sorunlar oluyorsa göz yakmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Bebekler için hafif bir şampuan veya gözyaşı formüllü olan şampuanları deneyebilirsiniz.

Alkol İçermeyen Ürünler

Alkolsüz olan şampuanlar bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak üretilmiştir. Bebeğin saçlarının hoş kokması, parlak ve yumuşak olması için alkolsüz olanlar tercih edilmelidir.

pH Değerleri

pH, sulu çözeltinin bağıl asitliğini ve alkalinitesini belirlemek için kullanılan bir değerdir. Bebekler için yüksek alkali veya yüksek asidik olmayan saç ürünlerini kullanmalısınız. Bebeklere özel nötr pH’lı olan şampuanlar bebeklerin saçları için yeterli hijyeni sağlarken kafa derisine nazik bir dokunuşta bulunabilir. Siz de bebeğinize özel şampuanlar arıyorsanız, Mustela bebek şampuanı çeşitlerine göz atabilirsiniz!

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu