Güzellik Sırları

Ne Tür Bir Cildim Olduğunu Nasıl Bilebilirim?

Ne Tür Bir Cildim Olduğunu Nasıl Bilebilirim?

 

Bir kişinin cildinin estetik görünümünün en belirleyici özelliklerinden biri olması ve mükemmel görünen cildin görsel izlenimi büyük ölçüde değiştirmesidir. Bununla birlikte, daha iyi görünen bir cilde ulaşmak için, önce cilt tipine bakılmaksızın, tüm tedavi seçeneklerinin çalışma olasılığının düşük olması nedeniyle, ilk olarak sahip oldukları cilt tipini tanımlayabilmelidir. Cildiniz dengeli ve ne yağlı ne de kuru ise normal cildiniz var.

Normal cilt en iyi görünüme sahiptir ve belli bir parıltı ile yarı saydam, pürüzsüz ve yumuşak görünecektir. Yağlı cilt, cildi yağlı bir parlaklık veren yağ bezlerinin aşırı aktivitesini gösterir. Cildin dokusu, bir dizi açık gözenek, siyah nokta ve sivilce ile çok kaba görünebilir. Kuru cilt, yağ bezlerinin ve aktif alt bölümünün cildin yağ içeriğinden ve nemden yoksun olmasına neden olan spektrumun diğer ucu olur.

Bu cilt, sıcaklık ve nemdeki değişikliklere karşı çok hassastır ve kırışıklıkların ve çizgilerin gelişmesi olasılığıyla birlikte çok kolay bir şekilde parçalanabilir. Hassas cilt, dış etkenlere çok kolay tepki veren bir cilttir – çok yaygın olarak anlamlı kaşıntıya, zedelenmeye ve yanma hissine neden olur. Bazı kişilerde cildin bazı kısımlarının aşırı derecede yağlı, diğerlerinin kuru olduğu bir karışım olan kombinasyonlu cilde sahip olabilirler.

Cilt Tedavisinde Doğal Yöntemler

 

Hemen hemen her cilt tipinin tedavi edilmesine ve sağlıklı ve canlı bir ışıltı sağlamasına yardımcı olacak bir dizi kolay hazırlanmış ev ilaçları vardır. Normal deri ile uğraşırken, yüzünüzdeki bir papaya cildinin iç kısmını ovuşturmayı ve biraz soğuk suyla yıkamayı bırakmadan önce kurumaya çalışmayı deneyebilirsiniz. Suyu yüzünüze sürmeden önce suyu çıkarmak için küçük bir havuç öğütmeyi ve hamurunu sıkmayı deneyebilirsiniz. Biraz soğuk suyla yıkayın ve kurulayın.

Yağlı ciltler için, ç çay kaşığı çemen tohumu gece boyunca çırpmayı ve yüze uygulanması gereken bir macun haline getirmeyi deneyebilirsiniz. Kuruduktan sonra macunu soğuk su ile yıkayın. Alternatif olarak, bir salatalık yarısını öğütme ve suyun etkilenen bölgeleri üzerine suyu uygulamadan önce meyve suyunu da çıkarabilirsiniz. Yüzünüzü serin su ile kurulayın ve yıkayın. Yarım bir papaya ezmek ve yüzünüze uygulanacak bir macun oluşturmak için bir çay kaşığı bal ekleyerek kuru cildi tedavi etmede son derece yararlı olduğu bilinir.

Normal cildi tanımak oldukça kolay, sadece içgüdülerini takip et. Cildiniz biraz kuru olsa bile, bu oldukça açık olacaktır; şiddetli kuruluk beyaz, pullu yamalar ve muhtemelen kaşıntıya neden olacağından daha barizdir. Kuru cildiniz varsa, sadece bir nemlendirici, bir losyon yerine kalın bir krem ​​kullanmanız yeterlidir. Cildinizi banyodan hemen sonra nemlendirmelisiniz, çünkü cildiniz şu anda çok fazla nemi emdi ve kremin uygulanması bu nemi muhafaza etmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, kuru ciltler için yaygın bir sebep dehidrasyon olduğu için yeterli miktarda su içtiğinizden emin olun.

Yağlı cilt işlemek için biraz daha zor, ama yine de önemli bir sorun değil. Cildiniz kullandığınız bazı kozmetik ürünlere göre çok fazla yağ üretiyor olabilir, bu yüzden biraz azaltmaya çalışmalısınız. Daha düzenli bir şekilde yıkamak da yardımcı olabilir, ancak aşırıya kaçmayın; Cildinizi tamamen kurutmak, sadece daha fazla yağ üretmeye teşvik edecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu