Kadın Dünyası

Güzel Kadın Zayıf Kadın Mıdır? 

Güzel Kadın Zayıf Kadın Mıdır? 

 

Birçok insanın algısında zayıf kadın daha güzeldir düşüncesini yerleşmiştir. Ancak bu durum tamamen yanlış bilinmektedir. Çünkü zayıf kadın olmanın avantajı olduğu kadar, birçok dezavantajı da bulunmaktadır. Kişilerin kafasında yerleşmiş olan zayıf kadın güzeldir düşüncesi, son zamanlarda daha yaygın bir hale gelmiştir.

Zayıf Kadın Olmanın Sırları Nelerdir? 

  • Zayıf kadınlar geceleri yatmadan önce yemezler. Gece geç saatlerde yutulan her lokmanın vücuda yağ olarak döneceğini bilirler ve buna göre hareket ederler.
  • Zayıf her kadının elinden su şişesi hiç bir zaman eksik olmaz. Şu içmeyi asla ertelemezler ve sık sık su içmeye özen gösterirler.
  • Zayıf kadınların hiç bir zaman açlıktan bayılacak hale geldiğini göremezsiniz. Gün içerisinde sık sık ve azar azar yiyerek öğünlerini oluştururlar. Meyve ve yoğurdunu yiyerek sofradaki her şeye saldırmak zorunda kalmazlar.
  • Zayıf kadınlara göre bir nezaket anlayışı olan tabağındaki yiyeceğin tamamını bitirilmesi olayına hiç bir zaman girişmezler. Yiyemiyorlarsa tabağında kalmasını göze alırlar ve gereksiz nezakete girmezler.
  • Zayıf kadınlar hiç bir zaman beyaz ekmek arayışına düşmezler. Çünkü kepek ekmeğinin daha doyurucu olduğunu bilirler ve beyaz ekmek yemezler.
  • Zayıf kadınlar pirinç pilavına şans vermek yerine bulgur pilavına şans verirler. Böylece bulgurdan daha yüksek besin değerini alırlar.

Zayıf Olmanın Avantajları Nelerdir?

Zayıf insanlar daha kolay ve hızlı hareket ederler. Kıyafet ararken diğer insanlara göre daha rahat beden bulabilirler. Hatta çocuk reyonundan bile giyinebilirler. Zayıf insanlar daha sağlıklıdır. Metabolizması daha düzenli çalışır. Yemek yemeye daha az vakit ayırdıkları için, zayıf insanlar kendiyle daha çok vakit geçirebilirler. Yaş ilerlese bile kilonuz halen dinç ve genç görünmenize neden olmakta, kendinizi daha çok sevmenize yardımcı olmaktadır.

Zayıf Olmanın Zararları Nelerdir? 

Aşırı olmadığı sürece problem değildir. Ancak aşırı zayıflık bazı problemleri de arkasından getirmektedir. Ciltte kırışıklık olmasını ve daha çabuk yaşlanmaya neden olmaktadır. Çalışma hayatındaki verimliliği düşürmektedir. Kötü bir görüntü ya da uygun kıyafet bulamama ya da bulunan kıyafetleri kendine yakıştıramama gibi durumlarla karşılaşılabilir. Hasta olduğunuz takdirde iyileşme sürecinin daha uzun olmasına neden olmaktadır. Bir iş yapıldığı takdirde daha çabuk yorulmalarla karşılaşılabilir. Aşırı zayıflık yaşam süresinin de kısa olmasına neden olmaktadır. Üşüme ya da vücut ısısını koruyamama gibi durumlarla sık sık karşılaşılır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu