Güzellik Sırları

Yazı Taze Bir Cilt İle Karşılayın!

Yazı Taze Bir Cilt İle Karşılayın!

 

Her mevsim dönüşümü olarak yenilenmeyi beraberinde getirmektedir ve sıcak yaz mevsiminin arkasından doğaya doğru ve düzgün bir şekilde ayak uydurabilmek için ruh ve bedenimize önemli oranlarda özen göstermeliyiz. Yine aynı dönüşümle yaz mevsimi için de vücudumuzu hazırlamalıyız. Bu dönemde cildinizin en çok ihtiyaç duyduğu unsurlardan biri de peelingtir. Yani ölü derileri cildinizden arındırmalısınız. Cilt hastalıkları uzmanları tarafınca peeling sonrası arınmış ve oldukça tazelenmiş bir cilde reçete sunulan ev bakım ürünleri beraberinde bu etkinin de oldukça uzun solukluluğunu sağlayabileceğine de uzmanlar dikkat ediyor. Bu konulara dikkat çeken uzmanlar bahsi geçen ürünler arasında özellikle de belirtmek gerekirse akşamları retinoik asit içeren çeşitli ürünlerin, beraberinde leke önleyicilerin ve gündüz zamanlarında da C vitamini içeren kremlerin olması gerektiğini belirtiyorlar.

Şok Diyetler Cildinizi Şoka Sokuyor!

Şok diyetler kesinlikle cildinizi de şoka sokar gıdaların kalitelerini ve içermiş oldukları besinlerin durumlarının cildin sağlığı açısından oldukça önem arz ettiğini belirten Dr. Şöngör, sabah-akşamüstü vakitlerinde C vitaminleri almanın, kış aylarında da E, A ve selenyum ile beraber tüketmenin önemine değindi.  Cildinizi kesinlikle düzenli bir şekilde temizlemelisiniz ve asla makyaj ile uyumamalısınız.  Cildinizi düzenli olarak uyarmalısınız ve her günde 3 defa olarak parmak darbeleri gereken ölçüde peeling ile ölüden deriden arındırmalısınız. Her gün güneş koruyucu ürün kullanımlarına dikkat etmelisiniz ve makyaj ürünlerini doğal olarak mineral bazlı olmalarına dikkat etmelisiniz. Fondöten ve pudra kullanımını da en azlara indirmelisiniz.

Belli Zamanlarda Dikkatli Olun!

Belli zamanlarda özellikle regl dönemlerinde, ateşli hastalık dönemlerinde cilt hastalıkları ve kozmetik dermatoloji uzmanının görüşlerini mutlaka almanız gerekmektedir. Detoks ve şok zayıflama programlarını yapıyorken cildinizin de şok olabileceklerini asla unutmamalısınız. Burada anlatmak istediğimiz unsur ise sarkma ve bağ dokularında bozulmalar olabileceğini unutmamalısınız.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu