Magazin Dünyası

Demet Akman, L'Oréal Türkiye'deki Ülke İnsan Kaynakları Direktörlüğü Pozisyonundan Avrupa Bölgesi Insan Kaynakları Transformasyon Direktörlüğü Görevine Terfi Etti

 Türkiye’nin lider Tekno-Güzellik şirketi L’Oréal Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. 2017 yılından bu yana şirketin Ülke İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürüten Demet Akman, 1 Mayıs 2023 itibarıyla L’Oréal Avrupa İnsan Kaynakları Transformasyon Direktörü rolünü üstlenecek.

Görev değişikliğiyle birlikte, Demet Akman 1 Mayıs 2023’ten itibaren Avrupa Bölgesi’nin İnsan Kaynakları yol haritasını belirleyerek, departmanın dönüşümünden doğrudan sorumlu olacaktır. 

2017 yılında Ülke İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonunda L’Oréal Türkiye ailesine katılan Akman; şirketin yetenek ajandasının yanı sıra kapsamlı organizasyonel değişikliklerini de yönlendirme becerisiyle fark yarattı. Akman; organizasyonel yetenekler oluşturmak, rekabetçi bir ücretlendirme ve yan haklar stratejisi belirlemek, “Yenileyici Liderlik” programı aracılığıyla liderlik gelişimini artırmak, organizasyonda en iyi uygulamalardan daha fazla yararlanılmasını sağlamak gibi konularda departmanı ileriye taşıdı. Çalışan odaklı gelişim platformu Connect ve Gençlik için L’Oréal gibi pek çok İnsan Kaynakları girişimi, Demet Akman öncülüğünde hayata geçirildi.

Türkiye’deki farklı ‘En İyi CHRO’ listelerine adını yazdıran Demet Akman, L’Oréal Türkiye yetenek havuzunun zenginleştirilmesi sürecinde önemli bir görev üstlendi. Akman, çalışan odaklı ve iş yakınlığı temelinde güçlü bir İnsan Kaynakları ekibi inşa etti, daha çevik ve iş birlikçi bir şirkete yönelik dönüşümlerin desteklenmesi ve geliştirilmesinde kilit rol oynadı ve Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık liderliğini üstlendi. 

Bilgi birikimi, tecrübeleri ve seçkin nitelikleriyle L’Oréal Türkiye’nin büyüme yolculuğuna önemli katkılarda bulunan Demet Akman, yeni dönemde Avrupa Bölgesi’nde ilk kez hayata geçecek İnsan Kaynakları projelerine liderlik ederek, girişimleriyle yepyeni başarılara imzasını atmayı sürdürecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu