Güzellik Sırları

Sivilce nasıl geçirilir

Sivilce nasıl geçirilir

 

Doğal sivilce maskeleri:
1) Bal ve tarçın maskesi

2 yemek kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı tarçın karıştırılır. Bu karışım el yardımıyla sivilcelerin olduğu bölgeye sürülüp 20 dakika bekletilir. Ardından yüz ılık bir suyla durulanıp kurulanır.

2) Papatya maskesi:

1 adet taze papatya ezilerek ince bir tabaka haline getirilir. Ezdiğiniz papatya cilde sürülür ve 20 dakika bu şekilde beklenir. Daha sonra ılık suyla duurlanıp kurulanır.

3) Kuru maya Maskesi: Bir paket kuru maya yarım çay bardağı suyun içinde eritilir. Eriyince kremsi bir hal alan maya cilde sürülür. Maske 20 dakika boyunca ciltte beklettikten sonra ılık suyla durulanır.  Haftada bir kez düzenli olarak uygulanırsa sivilcelerden kurtulmuş olusrsunuz.

4) Limon maskesi: Bir kabın içine sıkılan limonun suyunu pamuk yardımıyla cilde sürülür. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla cilt durulanır.

Not: limon maskesi uygulandıktan sonra güneşe çıkılmaması gerekir.

5) Gül suyu maskesi:
1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı bal karıştırılıp sivilcelerin üzerine sürülür. 20 dakika ciltte beklettikten sonra ılık suyla durulanır.

NOT: Gül suyu maskesi haftada 2 kez uygulanabilir.

6) KİL MASKESİ:  2 tane aspirin, yarım tatlı kaşığı limon suyu ve yarım tatlı kaşığı beyaz kil homojen olacak şekilde karıştırılır. Karışım sivilcelerin üzerine sürülür, mimik yapmamaya dikkat edilerek 10 dakika kadar bekletilir.  Daha sonra ılık suyla duurlanır.

NOT: Kil maskesi haftada 1 kez uygulanabilir. İlk uygulamadan itibaren sivilcelerin kuruduğu fark edilir.

7) BİBERİYE YAĞI: 5 damla biberiye yağ ile 1 yemek kaşığı aloe vera jeli iyice karıştırılır. Ardından parmak yardımıyla tüm yüze uygulanır.  10 dakika bekletildikten sonra durulanır.

NOT: Her gün uygulanabilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu