Güzellik Sırları

Oje Sürmeyi Kolay Hale Getirecek 10 Önemli İpucu

Oje Sürmeyi Kolay Hale Getirecek 10 Önemli İpucu

Ellerimizin bakımlı ve güzel görünmelerini hepimiz isteriz. Tırnak bakımından sonra oje sürerek ellerimizin daha hoş görünmesini sağlayabiliriz.

Oje sürmek bazıları için bir tutku haline gelmiştir. Ellerimizin ve tırnaklarımızın güzel görünmesi için bakım yapmalı ardında bakımlı tırnaklarımıza ten uyumumuza göre renkler seçerek ojeyi uygulamalısınız.

  1. Ojeyi Sürme İşleminden Önce İşlerinizi Bitirin

Ojenize başlamadan önce işlerinizi halledin ki ojenizi sürerken ya da bittikten hemen sonra ellerinizi başka yerlere dokunmayın. Ojelerin ne zaman kuruyacağını kestiremediğiniz önce hazırlıklarınızı yapın daha sonra ojenizi sürmeyi tavsiye ederiz.

  1. Oje Sürerken Acele Etmeyin

Oje sürmekte makyaj yapmak gibi zaman ister. Acele etmeden tırnaklarınıza gereken önemi ve özeni gösterirseniz tırnaklarında bir o kadar güzel görünürler ve zorlanmadan ojenizi sürersiniz. Süreceğiniz koyu renkli ojeler tercih ederken daha dikkatli olmalı ojenizi üç dokunuşla tamamlamalısınız.

  1. Önceden Tırnaklarınızı Temizleyin

Oje sürmeden önce eğer tırnaklarınızda başka oje varsa onu hiç oje kalmayacak şekilde temizleyin. Tırnaklarınız da kalıntı ojeler olduğu sürece renginiz güzel görünmeyecek ve ojenizi sor süreceksiniz.

  1. Oje Seçiminde İçeriğindeki Maddelere Dikkat Edin

Sağlığınız için kullandığınız ojelere dikkat etmelisiniz. İçerisinde dibütil oftalat ve tolüen içeren ürünler tercih etmemelisiniz. Bu yüzden oje markalarına dikkat etmeli bindik markalar almalısınız.

  1. Ojelerin Bozulmamasına Dikkat Edin

Bozulmuş ojelerin kullanımı zor olur ve sürerken sizi çok rahatsız eder. Bu yüzden güneş ve sıcaklık olan yerlerden uzak tutmalı serin yerlerde muhafaza etmelisiniz.

  1. Koyu Renk Kullanmadan Önce Baz Uygulayın

Koyu renk ojeler tırnaktan daha zor çıkmaktadır. Bunu için koyu renk ojeleri kullanmadan önce şeffaf bazlar uygulayabilirsiniz.

  1. İnce Katmanlar Halinde Sürün

Kalın katmanlı ojeler sürdüğünüzde hem daha çabuk bozulacaktır hem de zor kuruyacaktır. Ojeleriniz ince katmalar halinde uygulayarak daha güzel ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Neon Oje Sürmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Neon ojeler ince katmanlı olduğu için sürmeden önce beyaz veya nude tonları sürüp üzerine neon renkler sürerseniz ojeleriniz istediğiniz gibi parlayacaktır.

  1. Tırnak Eti Yağı Alın

Tırnaklarınızın daha kusursuz ve bakımlı görmek istiyorsanız tırnak eti yağı almalısınız. Hem ojeleriniz hem de elleriniz güzel görünecektir.

     10.Oje Bantları Tercih Edin

Ojelerinizin taşmasını engellemek için ya da kenarlara gelen ojelerinizden kurtulmak için soyulabilen oje bantlarını tercih edebilirsiniz.  Özellikle koyu renk ojelerde kolaylık sağlayacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu