Güzellik Sırları

Pastel Renk Makyaj Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Pastel Renk Makyaj Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

 

Pastel renkler genellikle renklerin en açık tonlarına daha soft renklere verilen isimdir. Pastel ton denilince akla ilk gelen renk tozpembedir. Tozpembe ve tonları ile yapılan makyajlar sizleri hem doğal hem de dikkat çekici gösterecektir. Pastel renk makyaj genellikle günlük hayatta kullanılan hafif makyajdır.

Pastel Makyaj Nasıl Yapılır?

Pastel makyaj kişilerin yüzünü daha yumuşak ve masum göstermektedir. Bu makyaj mattır ve ışıltılara, simlere yer yoktur.

Pastel Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak yüzünüze açık renk bir baz sürmelisiniz. Böylece daha kalıcı bir makyaja sahip olacaksınız. Daha sonra açık bir fondötenle yüzünüzü pürüzsüzleştirin, sadece elmacık kemiklerinize biraz allık sürerek dağıtınız. Gözler için ise oldukça açık tonları tercih ederek, çok fazla abartmadan farınızı sürünüz. Bu pastel makyajın daha belirgin olması için eyeliner çekebilirsiniz ve rimelinizi sürmeyi de unutmayın.

Pastel Makyajda Ruj Seçimi

Pastel makyaj için mutlaka seçeceğiniz rujlar açık tonlarda olmalı, pembe ve tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle dudakların daha şeffaf olduğu bir makyaj sizi daha doğal gösterecektir. Eğer pastel renklerde rujunuz yoksa koyu renkli rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza fondöten sürebilirsiniz ya da direk rujunuzu fondöten ile karıştırıp rengini açabilirsiniz. Pastel renkli makyaj sizleri sade ve doğal bir görünüme kavuşturacaktır, bu makyajı günlük hayatınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Özellikle okula gidenler için vazgeçilmez bir makyaj olacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu