Sağlık Haberleri

Tırnak Yeme Problemi ve Tedavisi

Tırnak Yeme Problemi ve Tedavisi

Tırnak Yeme Problemi ve Tedavisi ; Tırnak Yeme ; Tırnakları yemek suretiyle psikolojik sıkıntılarını atlattığını düşünen veya bunu bir alışkanlık haline getiren bireyler için; çeşitli tavsiyeler mevcuttur. Bu önerileri dikkate alarak bu kötü alışkanlığınızı terk edebilirsiniz.  Tırnak yemekten hoşlanıyorsunuz, fakat tırnakların o kötü görüntüsü sizi rahatsız mı ediyor? O halde tırnaklarınızı kısa keserek yemeye fırsat olmayacak şekilde bu görüntünün önüne geçebiliriz. Bazı tedavi amaçlı yöntemleri de paylaşalım;

Tırnak Yeme Problemi ve Tedavisi

Tırnak Yeme Tedavisi

1- Tırnak görüntüsünün çok kötü şekilde olmasından şikayet eden bireylere bir başka çözüm önerisi de; tırnak üzerlerine belli bir süre bant yapıştırmaktır. İstemsiz ağzınıza götürdüğünüz tırnaklar için bantla karşılaşmış olacaksınız. Böylelikle tırnaklarınızı o an için yemeniz mümkün olmayacaktır.

2- Tırnaklarına sürekli manikür yaptıran hanımların; tırnak yeme davranışlarının kaybolduğu saptanmıştır. Tırnak bakımı adına verilen paranın boş yere gitmemesi için; tırnak yeme ya da ısırmaya kıyamazsınız. Hem de bakımlı güzel görüntüyü bozmak istemeyeceksiniz.

3- Tırnaklara sürülebilen acı oje de sizi tırnak yememek için idare edecektir. Dilinize gelen acı hissi hatırlamak istemeyeceğiniz için, farklı bir çare olmuş olacaktır.

4- Boş zamanı çok olan insanların tırnakları ve vücudu ile daha çok uğraştığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle sizi oyalaması için başka alternatifler bulmanız gerekiyor. Tırnak yemek aklınıza geldiğin aman; kitap okuyabilirsiniz, dışarı çıkabilir, el puzzle ile uğraşabilirsiniz. Zihni meşgul edecek uğraşılar keşfedebilirsiniz.

5- Stres esnasında tırnak yiyen bireyler için ivedilikle bir psikolog hekime danışması gerekir. Kendi benliğine zarar vermekten öteye gitmeyen bir davranış durumudur. Tırnaklar ellerin güzelliğini ve görüntüsünü oldukça etkiler. Beden üzerinde kendinize vereceğiniz zararlar psikolojik bir bunalımın belirtileridir.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu