Güzellik Sırları

Cilt Bakımı İçin Yeşil Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

Cilt Bakımı İçin Yeşil Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

 

Cildimiz için yapabileceğimiz bakım türevleri oldukça fazladır. O kadar çok bakım çeşidi vardır ki bu bakım yöntemleri sayesinde cildimizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri de ona vermiş oluruz. Cilt için yapılan doğal bakım ürünlerinin aksine kullanılan kozmetik ürünler çok fayda vermemektedir.

Yine doğal bakım ürünleri arasında yer alan yeşil kil maskesi de son dönemlerde oldukça popüler olmuş durumda. Cildinizin çok daha sağlıklı görünebilmesi amacı ile yeşil kil maskesini uygulayabilirsiniz. Özellikle mineral açısından çok zengin bir kil çeşididir.

Yeşil Kil ve Beyaz Kil Maskesi

Yeşil ve beyaz olan kil çeşitleri cilt bakımı açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Yine birçok kozmetik olarak kullanılan cilt bakım ürünlerinin de içlerinde oldukça fazla oranlarda tercih edilen yeşil kil çok faydalıdır.

  • Bunlara ek olarak kozmetik ürünler içerisinde farklı kimyasallar da bulunduğundan dolayı saf olarak kilimizden faydalanamayabiliriz.

Bu maskeyi özellikle de yağlı cilde sahipseniz kesinlikle uygulamalısınız. Bunun sebebi yağlı cilt tipleri sivilcelere çok daha müsaittir ve bu rahatlığı sebebi ile hem ciltleri sivilcelenir hem lekelenir hem de daha farklı cilt sorunları ile karşı karşıya kalırlar.

Ancak yeşil kil maskesi sayesinde bu problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirler. Ayrıca bu maske siyah nokta oluşumunun da önüne geçmektedir ve gözeneklerinizi temizledikten sonra tam anlamıyla yeniden yapılandırmaktadır.

Yağlı ve Hassas Ciltlere Özel Yeşil Kil Maskesi

Yine cilt tipleri açısından hem bakım konusunda hem de sorunu oldukça az olan hassas cilt tipleri vardır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin düzenli olarak bu maskeyi uygulamaları gerekir. Bunun sonucunda ise alacakları faydalar şu şekildedir;

  • Daha parlak cilt görünümü
  • Temiz ve canlı cilt yapısı
  • Siyah noktalardan arınmış cilt.
  • Sivilce ve lekelerden temizlenmiş bir cilt yapısı.
  • Dengeli ve beslenmiş yüz yapısı.

Evet bu maskeyi uyguladığınızda özellikle hassas ve yağlı ciltler için yukarıda saydığımız faydaları görebilirsiniz.

Kil Maskesi Gençleştiriyor Mu?

Bu maskemizin bir diğer faydası da cildiniz üzerinde gençleştirme etkisi sağlamaktadır ve cildimizin ihtiyacı olan birçok bileşeni içerisinde barındırdığından dolayı cildiniz daha genç gözükecektir aynı zamanda gençleşecektir. Gençleşme olayı ise sadece cilt tabanında değil hücreler bazında da gerçekleşir. Bu maskeyi aylık düzenli olarak uygulamalısınız.

Maske tarifi:

  • Bir çorba kaşığı kil
  • Bir çay kaşığı kayısı çekirdeğinin yağı
  • Bir çay kaşığı da limon

Yine bunları karıştırıyorsunuz ve karıştırdıktan sonra temiz olan yüzünüze uygulayarak yirmi dakika kadar bekleteceksiniz.

Arkasından soğuk su ile cildinizi temizlemelisiniz.

Cildinizi temizledikten sonra da yüzünüzü nemlendirmek için nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Ancak nemlendirici kreminizin yok ise yine cildiniz için gülsuyu uygulayabilirsiniz.

Uygulayacağınız gülsuyu sayesinde cildiniz çok daha ferah ve güçlü olacaktır. Ancak en önemlisi bu bakımı aylık olarak ayda bir sefer yapmanız gerektiğidir.

Bunun sonucunda hem sivilcelerden hem lekelerden hem kirlerden cildinizi ciddi anlamda temizlemiş, arındırmış olursunuz. Yine beyaz kil maskesi ve daha farklı bakım türevleri için mutlaka sitemizi gezinmelisiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu