Sağlık Haberleri

Aşırı Terleme Sorunu Olanlara 10 Dakikada Çözüm

Aşırı Terleme Sorunu Olanlara 10 Dakikada Çözüm

 

Genel olarak insanların şikayet ettiği sorunların başında olan aşırı terleme sorunu olanlara 10 dakikada çözüm elde etmek mümkün olmaktadır.

Aşırı terleme sorunu olanlara 10 dakikada çözüm ile büyük bir kesimin yaşamış olduğu bu sorunun önüne geçilecektir. Terleme sorunu hem iş hayatında hem de özel hayatı en fazla etkileyen ve kişinin kendi öz güvenini azaltan son derece ciddi bir sosyal yaşam sorunu olmaktadır.

Bu soruna sahip olan kişiler toplumda rahat hareket edemezler, insanların ellerini sıkmaktan çekinirler, kıyafet seçimi konusunda özgür olamazlar ve istedikleri ayakkabıları rahat bir şekilde tercih edemezler. Aşırı terleme sorunu yaşam kalitesinin düşmesinin yanı sıra insanların psikolojik olarak etkilenmesine neden olmaktadır.

10 Dakika İçinde Botoks İle Terleme Tedavisi

Aşırı terleme sorunu için en uygun tedavi seçenekleri arasında yer alan botoks ile terleme tedavisi sadece 10 dakikada tamamlanmaktadır. Kesinlikle bir yan etkisinin bulunmadığı botoks ameliyat olmadan ve kansız bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında günlük yaşama kaldığı yerden devam edilmektedir.

Terleme Tedavisinde Botoks Tedavisinin Etkileri

Botoks uygulaması ile alakalı bölgede yer alan sinir iletimini geçici bir sür için durdurmaktadır. Terleyen bölgede oluşan tere neden olan kolinerjik sinirler etkisiz bir duruma geleceği için terin oluşması ve dışarıya atılmasının önüne geçilecektir. Botoks ile terleme tedavisi işlemleri için ilk olarak terleme olan bölgeye iyot testi yapılmaktadır. Ardından 10 ile 15 kadar nokta üzerinden totalde100 ve 150 ünite botoks enjekte edilmektedir.

Genel olarak koltuk altı terlemesi adına yapılacak işlemler çok daha fazla konforlu ve ağrısız olmaktadır. El ayası ve ayak tabanı yerlerine yapılacak terleme tedavilerinde genellikle gerek olması halinde ağrı kesici kremler kullanılmaktadır. Botoks uygulaması sonrasında her hangi bir ilaç kullanılmadığı gibi pansuman gerekmez. Botoks terleme tedavisi etkileri genel olarak 3 ile 7 gün arasında görülmektedir. Tedavi süresi ile ilgili bölgede terleme tam olarak durmaktadır. Terleme tedavisi için kullanılan botoks etkisi yaklaşık olarak 6 ay devam bir ilaç olmaktadır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu