Güzellik Sırları

Brezilya Fönü Nedir? Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Brezilya fönü, kıvırcık saçların düzleşmesine ve yıpranmış saçların onarılmasına yardımcı olan bir saç bakım türüdür. Saçlar zamanla ısıl işlemler nedeni ile ve boya gibi kimyasallar nedeni ile zayıflayıp, güçsüzleşebilir. Bu durumda da sönük ince telli saçlar ortaya çıkar. Yine saçları kıvırcık olan kişiler her gün saç düzleştirmek zorunda kalır. İşte tüm  bu sebeplerden kurtulmak için Brezilya fönü uygulaması yapılamaktadır. Brezilya fönü ile saçlar daha parlak, daha canlı ve düz bir görünüme kavuşacaktır. Eğer saçlarınızı her gün düzleştirmek zor geliyor ve vaktinizi alıyorsa Brezilya fönü nedir? Nasıl yapılır? Gibi soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü, saça uygulanan bir bakım türüdür. Keratinini yitirmiş saçlar için saça keratin yüklemesi yapılır ve  saçların daha sağlıklı, daha düz ve dolgun görünmesi sağlanır. Bu işlem evde yapılabileceği gibi kuaförlerde de yapılabilir. Aha başarılı bir Brezilya fönü için uzman kişilerden destek almak daha doğru olacaktır.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü için ilk olarak  bazı malzemeler gerekmektedir. Bu malzemeler ise tamamen doğal olmalıdır. Çünkü kimyasal içeren malzemeler saçların yıpranmasına ve yanmasına neden olabilir. Özellikle keratin markası seçerken ekstra özenli davranmanızda fayda vardır. Brezilya fönü nasıl yapılır? Sorusunun cevabı ise;

  • İlk olarak saçlar yıkanır, saçlar derinlemesine temizlenir.
  • Yıkanan saçlar kurutulmaya alınır ama çok fazla kurumaması gerekir.
  • Daha sonra saç dipleri hariç saçın tamamına keratin uygulanır.
  • Keratin saç üzerinde 5 dakika bekletilir.
  • 5 dakikanın ardından saçlar tutam tutam alınarak, kurutulur.
  • Kurutma işleminden sonra 200 ya da 230 derecelik düzleştirici ile saçlar düzleştirilir.
  • Üç gün boyunca bu işlem aynı sıra ile devam eder.
  • Üç gün sonra saçlara avokado yağı, argan yağı yada zeytinyağı sürülerek, beslenir.

Brezilya Fönü Ne Kadar Dayanır?

Brezilya fönü yaptıracaklar için en sık sorulan soru Brezilya fönü ne kadar dayanır? Sorusudur. Yapılan bu uygulama 3 ila 6 ay boyunca saç üzerinde kalır. Sürenin uzaması için mutlaka kaliteli markaların ürünlerinden kullanılması tavsiye edilir. Yine uzman ve alanında kuaförlük eğitimi almış kişilerce yapılaması gerekmektedir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu