Güzellik Sırları

SAÇ BAKIMI İÇİN MASKE ÇEŞİTLERİ

SAÇ BAKIMI İÇİN MASKE ÇEŞİTLERİ

Mayonez maskesi:
Maynezi saç diplerine sürerek güzelce masaj yapın.
Başınızda mayonezle bir saat bekleyeceğinizden dolayı bir havlu yahut boneye sarıp bir saat sonunda durulayın.
NOT:Kuru saç tipleri için vazgeçilmez bir maskedir.

YUMURTALI ZEYTİNYAĞI MASKESİ:
Bir kap içerisine bir tane yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı konulup karıştırılır ve saç diplerine uygulanır bir saat kadar havluya sarılıp bekletilir ve sonrasında güzelce durulanır.
NOT: Yıpranmış saçlar için bu maske birebir,uzamaya ve gürleşmeye de çok faydalıdır.

ELMA SİRKESİ MASKESİ:
Bir çay bardağı elma sirkesini aynı oranda su ile karıştırır ve içine 1 çay kaşığı tuz eklerseniz, karışım hazır hale gelir. Derinin tahriş olma olaılığı olduğu için başka kürlere başvurabilirsiniz. Sirke maskesini uygularken de başınıza bir havlu geçirerek 2 saat kadar bekleyin ve sonrasında durulayın.
NOT: Yıpranan yağlı saçlar için önerilir.

 

LİMON MASKESİ:
Bir fincan boyutunda limon suyu hazırlayıp yarım fincan kadar su ve elma sirkesiyle karıştırdığınızda, özellikle yağlı durumdaki saçlarınızı rahatça arındırmanız da mümkün hale gelir. Bu formül akışkan olduğu için; isterseniz derin bir kovanın içerisinde saçlarınızı bu sirkeli suda da bekletebilirsiniz. Buradaki önemli husus saç tellerinizi temizlemek. Maskeyi uyguladıktan sonra kokunun arınması için şampuanınızla yıkayın ve durulayın.


AVOKADOLU BADEM YAĞI MASKESİ:
avokado yağı, badem yağı ve zeytinyağını bir kaseye eşit oranda ekleyin. (Her malzemeden 2 yemek kaşığı eklediğinizde yeterli olacaktır.) Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızda 1-2 saat bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

NOT: Aşırı kuruyan saçlar için etkilidir.

Sizler için çeşitli saç bakım maskelerini listelemeye çalıştık. Bunlar haricinde çeşitli saç tipleri için çok daha farklı kürler bulunmaktadır. Daha fazlası için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.kizlarsoruyor.com/sac-bakim

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu