Güzellik Sırları

Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı?

Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı?

 

Parfüm seçimi çoğu zaman kişisel tecrübeler üzerinde yürür ve çoğu kişi nasıl parfüm seçmesi gerektiğini bilmez. Bunun yanında hoşuna gideceğini düşünerek kullanamaya başladığı parfüm ise teniyle uyum sağlamadığında ortaya pek de hoş olmayan kokular çıkar. Bu nedenle parfüm seçimi genel detayları olan ve seçiminde bazı hususlara dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Parfüm Seçiminde Zaman Dilimi Önemli!

Cildinize ve zevkinize uygun bir parfüm seçimi yapmak ve aynı zamanda doğru karar vermek için sabahın erken saatlerini ve akşamın geç saatlerini tercih etmeyin. Çünkü sabah saatlerinde genele uykusuz, akşam saatlerinde ise yorgun olabilirsiniz. Uykusuzluk ya da yorgunluk çakralarınızın açık olmasını engelleyebilir ve bu nedenle parfüm seçimi konusunda en uygun zaman dilimi öğleden sonralarıdır.

Parfüm seçimi yaparken birbirinden farklı kokuları denemek zorunda kalırsınız. Bu yüzden en fazla 2 koku denedikten sonra kısa bir süre ara vermenizde fayda vardır. Seçim yaparken peş peşe kokuları koklamaktansa uzun bir zaman dilimine yaymak daha doğru bir karar vermeniz açısından size yardımcı olur. Ara vermeden seçim yapmaya kalkarsanız, belirli bir süre sonra kokuları birbirine karıştırabilir ya da benzetebilirsiniz.

Bilmeniz gereken başka bir konu ise parfüm sıkılmasının ardından 30 dakika sonra gerçek kokusunu yayar ve bu yüzden parfüm seçiminde eğer zamanınız varsa ortalama yarım saat kadar beklemeniz etkili olacaktır. Ayrıca parfüm seçerken üzerinizde başka bir parfüm kokusu olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü üzerinde bulunan parfüm, denediğiniz parfümün kokuş ile karışabilir ve yeni parfümün asıl kokusu tam olarak anlaşılamayabilir. Bunların yanı sıra denediğiniz parfümden tam olarak verim almak ve kokusunu anlamak için nabız bölgenize sürerek deneme yapmanızda her zaman fayda vardır. Koku sınıflarını bilmeniz de kendiniz için en uygun parfümü seçmenizde size yardımcı olur.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu