Sağlık Haberleri

Bembeyaz Dişler İçin Altın Öneriler

Bembeyaz Dişler İçin Altın Öneriler

 

Sadece çiğnemenize ve konuşmanıza yaramayan dişleriniz bunlara ek olarak görüntünüzü de önemli ölçülerde etkilemektedir. Yine dişlerinizin hem beyaz hem de çok sağlıklı olasını diliyorsanız bazı önemli sırları deneyebilirsiniz.  İlk sırrımız beyaz diş diyeti uygulamalısınız. Dişlerinizde leke yapabilecek çeşitli yiyecekleri tükettiğiniz zaman veya içtiğiniz zaman dişlerinizi fırçalamalısınız veya da beyazlatma maddeleri kullanmalısınız. Bütün bunlara alternatif olarak da bir adet elma yiyebilirsiniz. 2. Sırrımız ise en az 2 veya 3 ayda bir diş fırçanızı atmalısınız veya elektrikli diş fırçanızın başlığını kesinlikle değiştirmelisiniz. Bir sene boyunca 1 adet diş fırçası kullanmamanız oldukça önem arz etmektedir.

45 Derecelik Açı İle Fırçalayın

Yine dişlerinizi fırçalarken de dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar var . 45 derecelik bir açı ile dairesel hareketler beraberinde yavaş bir şekilde fırçalamalısınız. Dişlerinizi fırçalıyorken diş minelerine asla zarar vermemeye oldukça özen göstermelisiniz. Yine nefesinizi tazelemek ve diliniz üstündeki sarı plağı kaldırabilmek için dilinizi de her sabah mutlaka dil temizleyici ile temizlemelisiniz. Ancak temizleme esnasında asla dilinizin yapısına zarar vermemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Arıtıcı Gıdalar Tüketin

Yine dişlerinizi temiz tutabilmek için bazı arıtıcı gıdaları tüketmelisiniz. Doğal diş fırçası olarak da bilinen elmanın yanı sıra çiğ havuç ve kereviz yiyebilirsiniz.  Sabahları da elma sirkesi ile gargara yapıp arkasından dişlerinizi fırçalamanız oldukça iyi olur. Elma sirkesi dişlerdeki lekelerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Yine dişlerinizi beyazlatmak için  ve lekeleri ortadan kaldırabilmek için bir hafta içerisinde sadece bir kez karbonat ile dişlerinizi fırç.alayabilirsiniz.Ayrıca diş macunu yerine karbonat sürebilirsiniz. Diş macununa alternatif olarak da yine tuz kullanabilir ve dişlerinizdeki bakterileri öldürebilirsiniz. Ayrıca tuzun diş plağını ortadan kaldırmada önemli etkisi vardır. Diş etlerinizi daha tazelenmiş hissedersiniz. Bu nedenle dişlerinizi tuz ilke günde iki kez fırçalamanızda ayda var.

Nefesinizi de sürekli taze tutabilirsiniz. Nefesinizin sürekli taze olmasını sağlayabilmek için önce kontrol edebilirsiniz. Kontrol etmek içinde avucunuzu yalayın ve koklayın eğer farklı bir koku kokuyorsa naneli şeker yiyebilirsiniz. Ayrıca alkolsüz ağız gargaraları da kullanabilirsiniz. Dişlerinizin arasını da diş ipliği ile temizleyebilirsiniz.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu