ÖneriyoruzSağlık Haberleri

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

 

Diş ağrıları, hiç kuşkusuz insanları n çok rahatsız eden ağrılardan biridir. Özelikle diş ağrıları geceleri daha fazla kendini gösterir. Diş ağrısı yaşamak istemiyorsanız, mutlaka dişlerinizin bakımını ve temizliğini düzenli olarak yapmanızda fayda vardır. Çünkü yemek artıkları ve çeşitli içecekler, diş yüzeyinde birikip, diş taşı ve diş tartarı oluşumuna sebebiyet verir. Diş taşları ise zamanla diş köklerinde iltihaplanmalara ve enfeksiyon gibi durumların ortaya çıkmasına neden olur. En son olarak, dişlerde çürümeler meydana gelir. Diş çürükleri erken tedavi edilir ise dolgu ve kanal tedavisi ile kurtarılabilir. Ancak diş çürükleri zamanında tedavi edilmez ise diş kayıpları meydana gelecektir. Sizler için bu yazımızda diş ağrısına n iyi gelir? Ve diş ağrısı bitkisel yöntemlerle nasıl geçer? Gibi sorulara yanıt vereceğiz. Aniden bastıran diş ağrılarınız için vereceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

İltihaplı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrılarının esas nedeni iltihap ve diş köklerinde biriken enfeksiyonlardır. Bu nedenle diş ağrısının geçmesi için ilk olarak, iltihapların giderilmesi gerekir. İltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir? Sorusunun yanıtına bakacak olursak;

Sarımsak; harika bir doğal antibiyotik olan sarımsak iltihaplı dişler için birebir olacaktır. İlk olarak sarımsağı ikiye kesip,  daha sora ağrıyan dişinizin üzerinde bekletebilirsiniz. 5 dakika gibi kısa sürede diş ağrınız ortadan kalkacaktır.

Karanfil; uyuşturma özelliği sayesinde en acı veren diş ağrılarını bile kısa bir sürede keser. Tek yapmanız gereken, ağrıyan dişinizin üzerine bir adet karanfil koymak olacaktır.

Kırık Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş çürükleri ilerlediğinde, dişerin kırılmasına neden olur. Kırık diş ağrısına ne iyi gelir? Gibi sorular ise kaçınılmaz olacaktır. Kırık dişlerdeki ağrılar için yapılması gereken uygulamalar ise;

Tuzlu su gargarası; bir su bardağının içine bir yemek kaşığı tuzu ve içme suyunu ilave edip, iyice karıştırdıktan sonra dişlerinize gargara yapabilirsiniz. Bu sayede dişlerde bulunan bakteriler, ölecek ve diş ağrıları kesilecektir. Ama kırık dişlerin en kısa zamanda çekilip ağız içinden uzaklaştırılması gerekir. Aksi halde kırık dişteki mikroplar diğer dişlere de geçer ve sağlam dişlerde de çürümeler meydana gelir.

Hamilelikte Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hamilelik döneminde anne adayının ilaç kullanması doğru olmayacaktır. Bu nedenle hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir? Sorusunun cevabı kesinlikle bitkisel ürünlerden yanı olmalıdır.

Zerdeçal; antiseptik özelliği sayesinde diş ağrılarını çok kısa bir sürede geçirir. Ayrıca dişlerde biriken mikropları da öldüreceği için, dişlerin uzun süre ağrımamasını sağlar.

Çörek otu yağı; soğuk sıkım çörek otu yağı ile anne adayları diş ağrılarını geçirebilir. Bir pamuğun üzerine birkaç damla çörek otu yağı damlatıp, ağrıyan dişin üzerine pansuman yapabilirler.

Buz kompresi; dişerde şişlik veya morarma gibi durumlar varsa mutlaka buz kompresi yapılmalıdır. Buz uygulaması sayesinde diş ağrıları son bulacağı gibi dişlerde oluşan şişlikler de kısa sürede kaybolacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu