Güzellik Sırları

Kırık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kırık Saçlar İçin Bakım Önerileri

 

Saçlarımız pek çok nedenden dolayı kırılıyor olabilir. Özellikle saçlarınıza çok fazla ısı uyguluyor iseniz, düzleştirici, maşa, saç kurutma makinasını çok fazla tercih ediyorsanız saçlarınız çok çabuk yıpranıp, koparak kırılmaya başlayacaktır. 

Bu koparak kırılmaları engellemek için ilk olarak saçlarınıza bu ısıl işlemleri olabildiğince uygulamamalısınız. Saçlarınızı kuruturken ilk olarak havlu ile nemini alıp daha sonra fön makinasını saçınıza çok yaklaştırmadan saçlarınız kurutabilirsiniz. Kırık saçlar için bakım uygulayarak da kısa sürede daha sağlıklı ve canlı gözüken saçlara sahip olabilirsiniz.

Kırık Saçlar İçin Ne Yapmalı?

Saçlarınızın uçlarındaki kırıklar için evinizde çok kolay bakım uygulayabilirsiniz. Kırık saçlar için bakım olarak yeni yıkanmış saçlarınızın uçlarını bir fincan mayonezin içerisine koyarak bekletiniz. Mayoneze saç uçlarınızı besleyecektir ve kısa süre de daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınızdır. Ayrıca saçlarınızın kırılmaması için duştan çıktıktan sonra saçlarınızı ıslak iken tarayınız. Böylece koparak kırılmaların önüne geçmiş olacaksınızdır. Saçlarınıza bakım maskeleri uygulayarak da daha sağlıklı saç uçlarına sahip olabilirsiniz.

Bunun için bir yumurtanın akına E vitamini ve zeytinyağı ekleyerek karıştırınız. Sadece saçlarınızın uçlarına bu karışımı iyice yediriniz. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde haftada iki kez uyguladığınızda hızlı bir şekilde sonuç alacaksınızdır. Saçlarınız artık eskisi kadar yıpranmış gözükmeyecektir ve kırılmalarda azalacaktır. Kırık saçlar için bakım uygulayarak saçlarınızı onarabilirsiniz fakat saçlarınızın kırılmaması ve sağlıklı uzamasını sağlamak için düzenli olarak kuaförde kırıklarınızı aldırmanız gerekmektedir. Bu şekilde daha hızlı uzayan saçlara sahip olacaksınızdır ve saçlarınız da sağlığına kavuşacaktır.

Saçlarınızı sürekli olarak toplamak ve örmekte saçlarınızı çok fazla kırmaktadır. Bu yüzden gece yatarken mutlaka saçlarınızı salarak uyumalısınız. Olabildiğince gün içerisinde saçlarınızın salık bir şekilde hava almasını sağlamalısınız ki daha az kırılma gözlensin.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu