Sağlık Haberleri

Doğum Kanalında Meydana Gelen Gevşeme Sendromu ve Tedavisi

Doğum Kanalında Meydana Gelen Gevşeme Sendromu ve Tedavisi

Doğum kanalı ( vajina kanalı ) hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme gibi sorunlara yol açabilir. Bu gevşeklik ve genişleme kadının cinsel yaşamında sorun yaşamasına, özgüvenini kaybetmesine ve cinsel haz eksikliğine sebep olabilir. Böyle bir durumda ruhsal durumu ve cinsel yaşamı olumsuz etkilenen kadınlar bu sorundan kurtulmak için vajina daraltma operasyonuna ihtiyaç duyabilirler.

 

Vajina Daraltma İşleminden Beklenen Sonuç Nedir ?

Vajina daraltma eşlerin cinsel hayatında ilişkiden beklenilen hazzın alınması için önemli bir olgu olan vajina darlığını sağlamak için yapılır. Vajen ameliyatı yada vajinoplasti olarak da bilinen bu işlem uzman jinekonoji doktoru tarafından uygulanmalıdır.

 

Ameliyatsız Vajina Daraltma Mümkün Mü ?

Daha önceleri sadece cerrahi müdahale ile yapılabilen vajina daraltma ameliyatı artık günümüzde teknolojinin tıpta da yaygın şekilde kullanılmaya başlanmasıyla lazer ve radyofrekans teknolojilerini kullanan cihazlar ile kolayca ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden 15-20 dakikalık bir seansta yapılabilmektedir. Teknolojinin yardımıyla yapılan bu uygulamalara ameliyatsız vajina daraltma denilmektedir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu