Güzellik Sırları

Cilt Lekelerini Makyaj ile Kapama Teknikleri

Cilt Lekelerini Makyaj ile Kapama Teknikleri

Cilt lekeleri birçok sebepten dolayı cildimizde oluşabilir. Bu sebepten dolayı cilt lekelerini kapatmak isteyenlere yazımızda cilt lekelerini makyaj ile kapama teknikleri ile açıkladık.

Cilt lekelerini makyaj ile kapama teknikleri cilt lekelerini kapatmakta en etkili yöntemlerden biridir. Makyajın sabit ve tok görünmesini sağlayan bazınızı değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Makyaj yapmadan önce güneş kremi gibi cilt lekelerini önleyecek kremleri kullanabileceğiniz gibi çok kalın ve yağ bazlı olanlardan kaçının derim. Çünkü bu tür bazlar, cildinizdeki mimik çizgilerinizin içine dolar ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir.

Kullandığınız kozmetik ürünler cilt renginize göre nasıl değişiyorsa cilt lekelerinizin rengine göre de değişiklik gösterir. Yüzünüzde kahverengi ve siyah lekeler çoğunlukta ise bu lekeleri kapatabilmek için koyu kızıl ya da koyu renk bir concealer yani kapatıcı kullanmanız gerekmektedir. Böyle bir kapatıcıyı kullandıktan sonra cilt renginize ve yapısına en uygun fondöteni kullanabilirsiniz. Özellikle concealer yani kapatıcı; cilt lekeleri izi bölgesel olarak direkt nüfuz edeceği için kapatıcılıkta daha etkili ve kalıcıdır.

Elbette ki cilt lekelerinizin kalıcı olarak gitmesini istiyorsanız bu konuda uzman bir cildiye birimine danışmanı ve cildinizi olabildiğince temiz ve nemli tutmalısınız. Özellikle cildinizin nemli olması lekeleri kapatma yöntemleri için oldukça önemli bir adımdır. Nemli cilt; makyajı daha iyi tutacağı gibi nemli olmayan cildinize makyaj yaptığınızda bir süre sonra fondöteninizin ve farınızın kabuk yapısını aldığını göreceksiniz.

Bir diğer yöntem ise belki bazılarına inanılmaz gelecektir fakat rujdur. Çok olmamakla birlikte lekelerinizin üzerine biraz ruj sürdükten sonra dağıtmadan üzerine fondöteninizi uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında pudrayla sabitlediğiniz de inanılmaz kusursuz bir cilt görünümüne sahip olacaksınız. Lekeleri kapatma da ilk akla gelen yöntem fondöten olsa da kullanacağınız diğer ürünler kalıcılığı ve kapatıcılığı arttıracaktır.

Yani fondöten tek başına cilt lekelerini kapatma işlemini karşılamaz. Bunun dışında makyajınızı belirli aralıklarla yenilemek örneğin rujunuzu, allığınızı, lekelerin olduğu bölgelere sırasıyla hafif bir ruj-fondöten-pudra işlemini uygularsanız böylece cilt lekeleriniz günlük hayatınızda aynaya baktığınızda  problem yaratmaz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu