Güzellik Sırları

Kalıcı Oje Nedir? Ne Kadar Kalıcıdır?

Kalıcı Oje Nedir? Ne Kadar Kalıcıdır?

 

Günlük yaşantısında oje sürmeye ve manikür yaptırmaya vakti olmayanlar, genellikle aynı oje rengini tercih eden kişiler için kalıcı oje en ideal seçimdir. Son zamanlarda kadınların sıklıkla tercih ettiği kalıcı oje, tırnakta uzun süre kullanımlara uyum sağlar. Deformasyonun söz konusu olmadığı kalıcı ojelerinde, düzgün, parlak ve pürüzsüz görüntüler elde edebilmek mümkün.

Kalıcı ojeler, tırnak kusurlarını kapatır ve tırnakların iç kısmına hava veya su geçişini engeller. Ayrıca diğer oje modelleri ile karşılaştırıldığında tırnakta herhangi bir sararma ya da zarar söz konusu değildir. Kalıcı oje üretim malzemeleri, sağlık açısından kimyasal madde içermezler ve birinci sınıf kalitede malzemelerden üretilirler.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Kalıcı ojeler doğru teknik ile uygulandığı ve düzgün kullanıldığı zaman  ortalama 1ay etkisini sürdürür. Kalıcı oje işlemlerine başlanılmadan önce tırnaklar kullanıcının istediği şekle uygun törpülenir. Törpü işlemi tamamlanan tırnaklar, yağlarından arındırılır ve tırnakların matlaşması sağlanır. Tırnakta bulunan kusurların kapatılması için baz uygulaması yapılarak, oje sürme işlemine geçilebilir.

Oje sürme işlemlerinde düzenli ve şık görüntüler yakalamak için top coat kullanımı tercih edilir. Tırnaklara sürülen her kat oje için 60 saniye UV ışınları tercih edilir. Kalıcı oje uygulaması tamamlanması ile birlikte kişi, günlük hayatına devam edebilir ve ellerini kullanabilir. Kullanım esnasında herhangi bir bozulma söz konusu değildir.

Kalıcı Oje Avantajları

Klasik olarak kullanılan ojeler, günlük olarak değişim veya bakım isteyebilirler. Bunun aksine kalıcı oje uygulamasında, tırnakta kalma süresi uzun olduğundan bu sorun ile karşı karşıya kalmak mümkün değildir. Kalıcı ojeler tırnak yüzeyinde bozulmadan kalır. Ancak tırnaklar uzadığında yenileme işlemi gerekir. Kalıcı ojeler kullanıcısına uzun süre kullanıma dayanıklılık, tırnakta bulunan kusurların kapatılması, zaman kazancı, ilk yapıldığı görünümü koruma, maliyet ve tırnak kırılmalarının en aza indirilmesi gibi birçok avantajı da beraberinde getirir.

Kalıcı ojeler genel itibari ile dayanıklı olsalar da ellerin sürekli olarak temizlik malzemesi ile temas halinde olmaması, tırnağın üzerine darbe alınmamasına ve törpüleme işleminin yapılmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Ayrıca kalıcı ojelerin aseton maddesi ile çıkması söz konusu değildir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu