Güzellik Sırları

Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Zararlı ?

Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Zararlı ?

Makyaj malzemeleri kusurlarımızı kapatma konusunda bizlere çok yardımcı oluyor ve adeta bizleri baştan yaratıyor. Makyaj yapmadan önce farklı bir insan, makyaj yaptıktan sonra farklı bir insan haline dönüşebiliyoruz. Bu da haliyle bütün kadınların hoşuna gidiyor ve her gün makyaj yapar hale geliyoruz. Fakat her güzel şeyin malesef ki bir kötü yanı bulunmakta. Makyaj malzemeleri ne kadar zararlı merak ettik ve bu konuyu biraz araştırdım. İşte makyaj malzemesinin zararları.

Saçlarınız Dökülebilir 

Makyaj malzemelerinin içine tabi ki bakım ürünleri de girmekte. Saçlarınız dökülmesin, sağlıklı olsun diye uğraşırken aslında saçlarınıxı döküyor olabilirsiniz. Raf ömrü uzun olsun diye bakım ürünlerinin içine koyulan kimyasallar sayende bu olay mümkün hale gelebiliyor.

Cildiniz Yaşlanıyor 

Adeta çılgınlar gibi ürün satan kozmetik markaları kendilerini her geçen gün geliştirmeye yeni ürünler çıkarmaya devam ediyorlar. Şimdilerde kadınlar hiçbir şey yapmasa daha mutlaka bir nemlendirici ile ciltlerini nemlendiriyor ve ondan sonra gidecekleri yere gidiyorlar. Hal böyle olunca sürülen kozmetik ürünleri gözenekleri kapatıyor ve cildin hava almasını engelliyor. Temizlenmesi halinde hava almayan ciltte kırışıklıklar meydana geliyor.

Sadece Size Değil Doğaya Da Zarar Veriyor 

Öncelikle makyaj malzemelerinin yapılış aşamasında hayvalar doğal yaşamlarından kopartılıyor ve onlar üzerinde denemeler yapılarak bu ürünler ortaya çıkıyor. Makyaj malzemeleri ne kadar zararlının en önemli cevapları dan biri bu konu başlığı olsa gerek. Ucuz kullanılan maddeler nedeniyle makyaj malzemelerinin atıkları önce toprağa sonra suya zara veriyor. Yani makyaj malzemeleri yalnızca laboratuvardaki hayvanlar değil topraktan beslenen ve orada yaşayan hayvanlar, suda yaşayan hayvanlara hatta dolaylı olarak bizlere bile zarar verebiliyor.

Sivilce ve Siyah Nokta Oluşturur;

Makyaj yapıldıktan bir süre sonra bu makyajın temizlenmesi gerekmektedir. Kapalı olan ve hava almayan gözenekler makyaj malzemelerinin yağları ile birleşerek siyah nokta ve akne oluşumuna yardımcı olurlar. Bunun başlıca nedenlerinden biri de kaliteli makyaj malzemesi kullanmamaktır. Makyaj yaptıktan sonra yarım gün içerisinde yani 12 saat içerisinde cildinizi mutlak bir makyaj temizleyici yardımıyla iyice arındırmalısınız ki sivilce oluşumunun önüne geçmiş olun.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu