Güzellik Sırları

Botoks Etkisi Yaratan Maske Önerileri Nelerdir

Botoks Etkisi Yaratan Maske Önerileri Nelerdir

Kadınlar İçin Botoks Etkisi Yaratan Maske Önerileri Nelerdir? 

Yüze botoks yaptırmak yerine, gergin hissetmesini sağlayacak pek çok doğal maske yöntemleri mevcuttur. Bu maskeler düzenli kullanıldığı sürece cildin kırışıklıklarını azaltır. Cilde gereken bakımı sağlar. Kimyasal kullanmak yerine evde bulunan malzemelerle kolaylıkla maske hazırlanabilir.

Yumurta Akı Maskesi

En çok tercih edilen maskelerden biri yumurta akı maskesidir. Bir adet yumurta beyazı ve bir kaşık şeker  birbirine karıştırılır. Şekeri iyice eritilir. Daha sonra bu karışım cilde sürülür. Üzerine ince olacak şekilde peçete kapatılır. Daha sonra peçetenin  üzerine de bir kat aynı karışımdan sürülür. 30 40 dakika kadar beklenir. Daha sonra peçete çıkarılır. Yüz iyice yıkanır. Bu karışım düzenli yapıldığında botoks etkisi yapar. Aynı zamanda sivilce ve akne lekelerini yok eder. Haftada bir kez uygulanabilir.

Botoks Etkisi Yapan Bal Maskesi 

Yarım muz, iki yemek kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı bal birbirine karıştırılır. Daha sonra yüze uygulanır. Üzerine nemli bir kağıt havlu örtülür. Bu şekilde en derin kırışıklıklara bile ulaşmak mümkündür. 15 dakika kadar bekletilir. Daha sonra yüz ılık su ile yıkanır. Bu karışım cilde ışıltı verir. Düzenli kullanımda mimikleri kaybetmeden botoks etkisi yapar. Cildi besler ve cildin temizlemesini sağlar.

Yaş Maya Maskesi

Bir yemek kaşığı yaş maya ve bir yemek kaşığı süt karıştırılır. Bu maske karıştıktan sonra krem kıvamını alır. Daha sonra bu karışım yüze sürülür. 15 dakika civarı bekletilir. Maya cildin gerilmesine yardım eder. Geniş gözeneklere sahipseniz bunları kapatır. Cildi arındırır.

Aloe Veralı Portakal Maskesi 

Evde yetişen Aloe Vera çiçeğinden bir yaprak koparıp, kolaylıkla yapılabilir bir maskedir. Yaprağının içindeki jel ve bir adet portakal suyu karıştırılır. Bu karışım hem c vitamini içerir. Bu sayede cildi sıkılaştırır. Hem de cildi arındırarak temizler.

Gül Suyu Maskesi 

İki kaşık yoğurt, iki kaşık un ve üzerine eklenen gül suyu karıştırılır. Bu karışım cilde sürülür. 15 dakika kadar bekletilir. Sonra güzelce yıkanır. Bu karışım hem cilde botoks etkisi yapar hem de cildi ölü derilerden arındırır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu