Magazin Dünyası

HSBC Türkiye, Gelecek İçin Finans projesiyle girişimci gençlerin önünü açtı

Genç Başarı Eğitim Vakfı ve HSBC Türkiye işbirliğiyle hayata geçen ve 500’ün üstünde öğrencinin dahil olduğu Gelecek İçin Finans Programı’nın Ulusal Finali gerçekleşti. 

Genç Başarı Eğitim Vakfı ve HSBC Türkiye işbirliğiyle hayata geçen Gelecek İçin Finans Programı’nın Ulusal Finali gerçekleşti. Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın tasarladığı eğitimlerin ardından gençler, HSBC mentörleri desteğiyle kendi projelerini hazırlama ve iş dünyasına sunma heyecanını yaşadı. 

İkinci yılını dolduran projeyi Türkiye’nin webteki ilk finansal okuryazarlık uygulamasıyla daha da zenginleştirdiklerini kaydeden HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı, “Öncelikle 10 ilden 500’ün üstünde öğrencimizi programımıza dahil ederek finansal okuryazarlık eğitimleriyle güçlendirdik. Ardından FinQuest adı verilen uygulama üstündeki projelerle gençlerimizin finansal geleceklerini şekillendirmeleri için gerekli bilgi, beceri ve davranışları pekiştirdik. Son olarak düzenlediğimiz Ulusal İnovasyon Yarışması ile gençlerimiz, HSBC Türkiye gönüllülerinin mentorluğunda sürdürülebilir turizm konularında çözümler sunan inovatif projeler hazırladı. Yarışan okullar arasında İzmir Bilfen Lisesi öğrencileri finalist olmaya ve 16 ülkenin katılımı ile gerçekleşen ‘2023 Worldcup’ta ülkemizi temsil etme fırsatını yakalamaya hak kazandı. Gençlerimizin içindeki girişimci ruhun, ülkemiz için kritik öneme sahip konulara sürdürülebilir çözümler getirmesini gururla izliyoruz. Böylesi parlak beyinleri inovasyonla bir araya getiren yeni fırsatlar sunmaya devam ediyoruz” dedi.

“Girişimci zihin yapısını öğrencilerimize ulaştırıyoruz”

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi ise “HSBC Türkiye işbirliğiyle yürütülen ‘Gelecek için Finans’ projesiyle ülkemizin değerli öğrencileriyle buluşma fırsatı yakaladık. Eşsiz bir deneyim sunan Finquest uygulamasını ücretsiz bir şekilde gençlerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Uygulama, kullanıcı dostu tasarımıyla finansal konularda Türkiye’de kapsamlı bir içerik sunarken, içinde yer alan interaktif modüller sayesinde gençlerin finansal konularda daha yetkin olmasına destek sağlıyor. Vakıf olarak, finansal becerileri yükseltmenin ve girişimci zihin yapısını ülkemizin en ücra köşesindeki öğrencilerimize ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte desteklerinden ötürü değerli HSBC Türkiye gönüllülerine çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu