Güzellik Sırları

Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

 

            Tertemiz, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için günlük cilt bakım ritüeli oluşturmak şarttır. Gün içerisinde güneş ışınları, rüzgar, soğuk hava gibi dış faktörler cildimizi tahrip etmekte yaptığımız makyajlar cilt yapımıza zarar vermekte ve gözeneklerin tıkanmasına yol açmaktadır. Gece uyurken ise cildimizdeki gözenekler sayesinde dışarı atılan toksinlerden dolayı cildimiz kirlenmeye maruz kalmaktadır. Bu sebeple hangi yaşta olursak olalım temiz ve sağlıklı bir cilt için, sabah ve akşam cilt temizliğimizi yapmalıyız.

Sabah Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?   

            Her sabah uyandığınızda cilt tipinize uygun bir temizleyici ile yüzünüzü yıkamalısınız. Ardından cilt tipinize uygun, cildinizi besleyecek ph dengesini koruyacak tonik uygulaması yapmalısınız. Cilt tarafından hızlıca emilen ve besleyici özelliği fazla olan antioksidan etkili, içeriğinde  C vitamini, E vitamini ve yeşil çay bulunan serum tercih etmelisiniz. Serumdan hemen sonra hangi cilt tapine sahip olursanız olun cilt elastikiyetini korumak cilt kırışıklıklarını önlemek için nemlendirici kullanmanız gerekir. 20’li yaşlardan itibaren göz çevresi kremi kullanmanız faydalı olacaktır. Sabah cilt bakımınızı yaptıktan sonra, tertemiz cildinize makyaj yapma ipuçlarından faydalanarak harika bir makyaj yaparak gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

Akşam Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

            Yorucu bir günün ardından, hem kendinizi hem cildinizi rahatlamanız için öncelikle makyaj nasıl temizlenir konusunda tam bilgiye sahip olarak makyajınızı temizlemeniz gerekir. Makyajdan arınmış cildinizi, ölü hücrelerden  yağdan kirden kurtulabileceği bir temizleyici ile yıkayın. Ardından toniğinizi uygulayaın. Tonik uygulaması yapılarak emilim kapasitenizi arttırdığınız cildinize ihtiyacınız doğrultusunda  serum, gece kremi antiaging krem uygulamalarından birini yapabilirdiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu