Güzellik Sırları

Sivilcesiz Bir Cilt İster Misiniz

Sivilcesiz Bir Cilt İster Misiniz

Ayna karşısında kendine bakmaktan çoğumuz mutlu oluruz. Ancak cildimizde meydana gelen deformeler güneş yanıkları ve özellikle belirsiz zamanlarda ve istenmeyen yüz bölgelerinde çıkan sivilceler hem görüntü olarak canımızı sıkar hem de rahatsızlık hissi yaratır.Özellikle ergenlik döneminde hormonlara bağlı yoğunlukla baş gösteren sivilceler bir süre sonra kendiliğinden azalabileceği gibi büyük ve iltihaplı büyük alanlara yayılmış akneler çoğu zaman ilaç tedavisi ve bakımda gerektirebilir. Hem ergenlik döneminde hem de ergenlik sonrasında cilt bakımına dikkat etmeniz bu akneler ve sebep olan siyah noktaların azalmasına ve temiz pürüzsüz bir cilde sahip olmanızda baş faktör olacaktır.

Cilt Nasıl Temiz Tutulur?

Cilt temizliğinde kirlenmeye ve yıpranmış görünmeye sebep olan dışarıda ki ölü deri ve yağ tabakalarının derideki açıklara dolması sonucu oluşan siyah nokta ve sivilcelerdir. Kurtulmak için ise basit yöntemler özel sabunlar ve yüz temizleyici losyon, köpük ve tonik gibi temizleyici ürünleri pamuk yardımı ile ya da yıkama yöntemi ile ciltte kullanmaktır. Burada dikkat etmemiz gereken vücuda zararlı olacak alerjen etkiye sahip ürünlerden kaçınmak ve aşırı kuruluk yaratan temizleyici cilt ürünlerinden kaçınmak olacaktır. Tıpkı aşırı yağlanma gibi aşırı cilt kuruluğu da vücutta kırışıkların olmasını tetikleyebilir. Buna bağlı kullanacağınız temizleyiciler ile birlikte mutlaka bir de nemlendirici krem kullanmalı böylece hem nem dengesini korumalı hem de yüz temizliğinizi sağlamış olacaksınız.

 Ne Sıklıkla Yüz Temizliği Yapılmalı?

İlk etapta yüzünüzdeki sivilcelerin aşamasını öğrenmek adına mutlaka bir hekime başvurmalı, yönlendirmeleri sonucu tavsiye edilen ürün ve içerikler kullanılmalı. Hormon dengesizliğine bağlı çıkan akneler temizleyici ürünlerle yalnızca geçici çözüme ulaşacağı için sorunun temelinde hormon problemi var ise bunun için hekim desteği ile verilen ürünler kullanılmalıdır. Bunun dışında günlük cilt temizliğinin hem sabah hem akşam, yalnızca akşam ya da 2 günde bir olup olmayacağı cilt tipinize göre değişkenlik gösterecektir. Aşırı yağlı ve karma ciltlerde genellik sabah ve akşam, normal ve kuru cilt tipleri için ise günde 1 defa veya aşırı kuru ciltler için 2 günde bir yüz temizliği yeterli olacaktır.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu