Güzellik SırlarıÖneriyoruz

Cildinizi Yenileyecek 5 Etkileyici Ampul

Cildinizi Yenileyecek 5 Etkileyici Ampul

Özellikle kadınların cilt bakım rutinleri arasında son dönemlerde öne çıkan alternatiflerden biri ampullerdir. K-Beauty olarak bilinen Kore cilt bakımının bütün dünyayı etkisi altına alması ile yaşamlarımıza giren ampuller birçoğumuzun hala aklını karıştırmaya devam ediyor. Bu yazımızda ampul nedir ve ne işe yarar gibi pek çok sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz.

Ampul Nedir?

Damlalıklar yardımıyla kullanılan minik şişelerin yanı sıra kırılarak kullanılan ampul şişelerde de karşımıza çıkan ampuller, oldukça güçlü içeriklerin yer aldığı cilt bakım kürleri olarak tanımlanmaktadır.

Cilt Bakım Ampullerinin Faydaları

Cilt bakımında kullanılan ampuller, cilt yenileme, aydınlatıcı, peeling ve anti-aging etkilere sahip içeriklerdir.

Serum ve Ampul Arasındaki Farklar

Ampul ve serumlar şekil olarak benzerlik gösteriyor olsa da aslında farklı amaçlara hizmet etmektedir. Hem ampuller hem de serumlar cilt sorunlarına yönelik olarak üretilmiş güçlü bileşenlere sahiptir. Fakat ampuller serumlara oranla çok daha aktif ve yoğun içerikler barındırmaktadır ve boyutlarının küçük olması sebebiyle cilde çok daha hızlı nüfuz etmektedir.

En Etkili Cilt Ampulleri

Son dönemlerde etkileri ile öne çıkan ve en çok tercih edilen cilt bakım ampulleri aşağıdadır.

VİCHY LİFTACTİV PEPTİT-C KIRIŞIKLIK KARŞITI AMPUL

Mizon Snail Repair Intensive Ampoule

Missha Time Revolution Night Repair

Missha Super Aqua Cell Renew Snail Ampoule

Cosrx Centella Blemish Healing Ampoule

VİCHY LİFTACTİV PEPTİT-C KIRIŞIKLIK KARŞITI AMPUL

Öncelikle anti – aging konusunda oldukça etkiye sahip bu ampul, cildin eski ışıltısına geri kazanmasını sağlarken aynı zamanda yaşlanma karşıtı etki göstermektedir. Minimalist ve etkili formüle sahip bu ampul kesinlikle deneyimlemeniz gereken ampuller arasında yer alıyor.

 

 

Mizon Snail Repair Intensive Ampoule

Son zamanlarda oldukça tercih edilen cilt bakım içeriklerinden biri olan salyangoz özünün yer aldığı ampul ciltteki kırışıklık, sivilce izleri ve kuruluk ile savaşmaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan 5 farklı vitamin ve peptit ile cilt esnekliğini de destekler.

Missha Time Revolution Night Repair

Bu ampul, cilde hemen herkesin peşinde olduğu parlak ve dolgun etkiyi veriyor. İçeriğinde kırışıklıklar üzerinde muhteşem etkiye sahip fermente bir maya çeşidi olan Bifida Fermantasyon isimli madde bulunan ampul genç ve kusursuz bir cilt görünümü için oldukça ideal.

Missha Super Aqua Cell Renew Snail Ampoule

Kuşkusuz ki şu ana dek cildiniz için salyangoz özünün sihirli etkilere sahip olduğunu duymaktan sıkılmışsınızdır. Ancak bir defa daha tekrar etmekte fayda var ki bu salyangoz özü bazlı ampul muhteşem iyileştirici bir özelliğe sahip. Ciltte nemlendirici etkiye sahip olan ampul eski lekelerinizi iyileştirme gereksinimlerinizde de süreci hızlandırmanız için ideal bir seçim olacaktır.

Cosrx Centella Blemish Healing Ampoule

Bu ampul cildinize gereksinim duyduğu nemi sunarken, bir yandan da sebum seviyesini kontrol etmektedir. Ayrıca, sivilceleriniz ile savaşınızda da sizlere tam destek sağlar.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu