Magazin Dünyası

Lozan zeferinin 100. Yılı Çankaya'da kutlanıyor 

-LOZAN ANTLAŞMASI 100 YAŞINDA

 Çankaya Belediyesi, Lozan Barış Antlaşması’nın 100’ncü yılını, İsmet İnönü Parkı’nda İnönü Vakfı ve Sevda Cenap And Vakfı iş birliğinde kutlayacak. Kutlama programında, Lozan Antlaşması 100.Yıl Korosu Lozan Marşı’nı ve ulusal marşları Şef Gürer Aykal yönetiminde seslendirecek.

Çankaya Belediyesi, İnönü Vakfı ve Sevda Cenap And Vakfı ile birlikte düzenlenen Lozan Barış Antlaşması 100. Yıl Kutlama Programı, anlaşmanın imzalandığı tarih olan 24 Temmuz Pazartesi günü 20.30’da Çankaya Belediyesi İsmet İnönü Parkı’nda gerçekleştirilecek. 

Kutlama programı kapsamında Lozan Konferansı animasyon film gösterimi, yönetmenliğini Kerime Senyücel’in yaptığı “Lozan 1923- Olmak ya da Olmamak” Belgesel Gösterimi gerçekleşecek. Ayrıca Şef Gürer Aykal’ın bestelediği, sözlerini Yekta Güngör Özden’in yazdığı Lozan Marşı’nın ve ulusal marşların seslendirileceği Lozan Antlaşması 100.Yıl Korosu sahne alacak. Koronun şefliğini ise Tayfun Ünver üstlenecek.

TAŞDELEN’DEN 100. YIL MESAJI
Lozan Antlaşması’nın Türkiye’nin tapu senedi, Ulusal Bağımsızlığımızın, kurtuluşumuzun nihai antlaşması olduğunu kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen “Ulusumuzun haklarını garanti altına alan ve dünya barışına büyük katkı sunan Lozan Barış Antlaşması, dünden bugüne ve bugünden yarına bir diplomasi zaferi olarak tanımlanmaya ve anlatılmaya devam edecek”
Taşdelen şöyle devam etti: “Dünyada çatışmaların ve savaşların yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Büyük Atatürk, ‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ politikası ve Lozan’ın ışığı ile yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Lozan’ın 100. yıl dönümünde ülkemize ve bütün dünyaya barış diliyor, bu büyük tarihi yazanlara bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

-Çankaya Belediyesi veri sorumlusu sıfatıyla; kurumumuzla ilişkinize bağlı olarak 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunun çizdiği sınırlar kapsamında bir kısım kişisel verileriniz tarafımızca işlenmektedir. Detaylı Aydınlatma Metnine internet sitemizden ve tarafımızdan isteyerek ulaşabilirsiniz.
-Bu e-posta mesajı kişisel olup, içeriğinden mesajı atan kullanıcı doğrudan sorumludur. Bu mesajın içeriği ve/veya ekleri hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz, saklanamaz ve/veya kopyalanamaz. Mesaj yanlışlıkla size gönderilmişse ya da mesajın muhatabının siz olmadığını düşünüyorsanız, lütfen tüm ekleriyle birlikte siliniz ve göndereni uyarınız.

This is a personal e-mail message the user of which is directly responsible for the content of the message. Under no circumstances the content and/or annexes of the message can be used, hold and/or reproduced without permission. If the message has been sent to you by mistake or if you think you are not the intended recipient, please with all the annexes, delete the message and notify the sender.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu