Kadın Dünyası

Plaja Giderken Mayo Giymek mi Daha Avantajlı Bikini mi?

Plaja Giderken Mayo Giymek mi Daha Avantajlı Bikini mi?

Plaja Giderken Mayo Giymek mi Daha Avantajlı Bikini mi?

Tatile giderken mayo mu almalıyım? Yoksa bikini mi? Diye düşünenler için verilecek bazı tavsiyeler, konuya farklı açılardan ışık tutacaktır. Vücut ölçülerine güvenen kişilerin çoğunlukla bikini ya da mayokini seçtikleri gözlemlenir. Bazı bayanlar ise deniz kıyafetlerinin daha muhafazakar çizgilerde olmasına dikkat ederler. Bu hanımlar için önerilen, bikini yerine mayo olur. Daha kapalı çizgilerde olan mayolar ise tesettür mayosu olarak adlandırılır.

Vücut hatlarını belli etmeden de denizden istifade etme imkanı tanıyan bu mayolar da farklı modellerde olur. Kimi tesettür mayolarda bone olurken, kimisi sadece kol ve bacakları örten şekildedir. Bazı tesettür mayolarda yarım kollu ve kısa şortlu şekildedir. Kimisi de şort üzeri eteklidir. Yaşam şekli ve kişinin kendini rahat hissetmesine bağlı olarak deniz kıyafetleri çeşitlilik gösterir.

Sağlıklı Deniz Kıyafetleri

Deniz kıyafetlerinin sağlıklı olabilmesi için hemen kuruması gerekir. Bu tarz mayo kumaşlarının tercih edilmesi önerilir. Kaliteli mayo ve bikinilerde temel özellik, çabuk kuruma ve dayanıklılıktır. Çocuklar için önerilen deniz kıyafetleri, hiç şüphesiz bikini olur. Çabuk kuruması, iki parça olması değişme kolaylığı da sağlar. Çocukların en çok üşüyen kısımları karın bölgesidir. Islak mayonun değiştirilmediği takdirde karın ağrısı yapması söz konusudur.

Yetişkinler için en rahat kuruması ve hızlı şekilde değiştirilmesi açısından bikiniler son derece kullanışıdır. Bikinilerin alt ve üst kısımları farklı parçalarla da kombin edilebilir. Renkli bir bikini üstü kendi takımı dışında aynı tonlarda düz renk bir alt parçayla dönüşümlü şekilde giyilebilir. Günümüzde tek parça ürünler alınarak bikiniler, farklı şekilde kombin edilmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde bikiniler son derece kullanışlıdır. Kıyafet içerisine giyilmesi de söz konudur.

Kişinin Rahat Edeceği Deniz Kıyafetleri

Kişinin kendini içerisinde rahat hissedebileceği deniz kıyafetleri her zaman tercih sebebidir. Bikiniler en rahat deniz kıyafetleri olsalar bile bu kıyafetleri açık bulan kişiler için son derece rahatsız edici olabilir. Bikini ile güneşlenemeyen ve plajda dolaşmakta rahatsızlık duyanlar için önerilen, daha kapalı mayo tasarımlarıdır. Kişinin kendini huzurlu ve güvenli hissettiği kıyafetleri seçmesi önerilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu