Güzellik Sırları

Renkli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Renkli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 

Göz makyajı kadınların makyaj alanında en değer verdiği noktadır. Gözlerin ön planda olması ve bakışların etkileyici olması son derece önemlidir. Göz makyajını renkli yapan kadınların sayısı oldukça fazladır. Her sezon göz makyajı adı altında birtakım değişmeler olabilir. Renkli göz makyajı denildiği zaman birtakım renklerin bir arada bulunması, koyu değil tamamen cıvıl cıvıl olan renklerin kullanılması demektir. Renkli göz makyajı yaparken birkaç renk birbiriyle karıştırılır. Ardından da göz kapağına far sürülür. Koyu olan tonlardan uzak durulduğu zaman ortaya çıkan görüntü tam anlamıyla bir renkli göz makyajıdır.

Göz Makyajında Öne Çıkan Renkler

Kadınlar göz makyajını en doğru şekilde yapabilme adına gerek çevrelerinden gerekse kuaförlerinden öneri alırlar. Göz makyajında durum ikiye ayrılır. Renkli göz makyajı ve koyu tonlu göz makyajı. Renkli göz makyajında öne çıkan renkler pembe, mor, turuncu, kahverengidir. Koyu tonlu olan göz makyajında ise siyah, gri tonlar ağırlıklı bir şekilde kullanılır. Tüm bu durumlara genel olarak baktığımız zaman ise kadınların göz renklerinin ortaya çıkması ve bakışların da değiştiğini rahatlıkla görebiliriz. Bakışlar makyaj ile değişebilir. Gözleri daha etkileyici ve büyüleyici bir yapıya getirebilme adına doğru olan renklerin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Aksi takdirde herhangi bir estetik görünüm ortaya çıkmamış olacaktır.

Hangi Göz Rengine Hangi Tonlar Uygundur?

Göz renginin tanınması sonrasında her kadın hangi renkler üzerinden bir göz makyajı yapacağını daha iyi bir şekilde benimser. Kahverengi ve koyu tonlu göz rengine sahip olan kadınlar buğulu bir göz makyajı ile son derece havalı görünebilirler. Yine bu göz rengini ortaya çıkarmak isteyen kadınlar farklı renklere de rahatlıkla yönelebilir. Mavi, yeşil, ela, bal rengi gibi göz rengine sahip olan kadınlar ise açık tonlara yöneldiği zaman göz rengi bir anda değişir ve daha belirgin bir hal alır. Tüm bu detayların bilinmesi ve de uygulamaya geçilmesi oldukça önemlidir. Her bir kadın tüm bu detaylara kulak verdiği zaman ortaya muazzam bir göz makyajı çıkacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu