Güzellik Sırları

Kadınların Korkulu Rüyası Sivilceler

Kadınların Korkulu Rüyası Sivilceler

Kadınların Korkulu Rüyası Sivilceler Ve Akneler İçin Önerilen Bitkisel Kozmetik Ürünler

Cilt lekeleri, sivilceler ve akneler herkesin en büyük derdidir. Üstelik sadece kadınlarda sadece erkek ya da sadece ergenlik döneminde çıkar demek de mümkün değildir.

Sivilce ve akneye meyilli ciltlerin görünümünü normalleştirmek için ilk yapılması gereken şey temizliktir. Yüzü sabah ve akşam günde en az iki kez kurutmayacak ve cildin dengesini bozmayacak bir sabunla yıkanması çok önemlidir.

Cilt Tedavisinde Genel Uygulamalar:

  •  Tonikleme işlemi çok önemlidir içeriğinde rahatlatıcı ve ferahlatıcı maddeler olması peeling etkisi yaratacak maddeler cilde iyi gelecek tanecikler içermesi önemlidir.
  • Sivilce için kullanılacak kremlerin en etkili olanları, kullanıldığında mat görünüm veren ve bunun birlikte  çabuk uçanlardır.
  •  Yüz maskeleri cildi rahatlatan ve yağ üretimini azaltan çeşitli vitaminler, cildi besleyen bitkisel formüllerle zenginleştirilerek yapılan çok faydalı uygulamalardır.

Cildi Temizleme Yöntemleri 

Cildiniz doğru şekilde haftada en az iki defa peeling yaparak derinlemesine temizlenmeli, buhar maskesi yapılması ölü deri oluşmasına ve birikmesine izin verilmemeli. İlaç kullanımı için cilt doktoruna danışıklı uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir.

  • Sürekli ve periyodik arak cildin derinlemesine temizlenmesi ct sağlığını stabilize etmeniz için yeterli olacaktır.
  • Ciltte iltihaplanma akne ya da çok sivilcelenme varsa makyaj malzemesi tercihlerine dikkat edilmeli olabildiğince doğal ürünler tercih edilmeli ve çok katmanlı ağır makyajlar yapılmamaya özen gösterilmelidir. Aslında hiç yapılmasa cilt sorunu çözülen kadar daha iyi olur.

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları 

Sivilcelerle hiç bitmeyen bu savaşın galibi siz olabilirsiniz. Yeter ki kazanmak isteyin!

Genellikle ilk olarak ergenlik döneminde tanıştığınız sivilceler ile neredeyse  kırk yaşına kadar hayatınızın bir parçası olurlar. O yüzden herkesçe geliştirilen belirli mücadele yöntemleri mutlaka vardır. Bu konuyla ilgili önemli tavsiyeler bulabilirsiniz.

Örneğin;

  • Cildin temizlenme işlemi tam ve sürekli yapılarak ph dengesini sağlayarak mutlaka nemlendirilmeli.
  • Yağlı özellikte bir cilt tipine sahip olan kişiler krem değil de jel özellikte temizlik malzemeleri kullanmalı.
  • Cildi sürekli uygun malzemelerle nemli tutmak önemlidir.
  • Sivilce için satılan maskeleri eczanelerden temin edileceği gibi bitki ve doğal maddelerle evde de yapılabilir.
  • Akne için cilt tedavisi görüyorsanız özellikle dudak çevrenizi ve tüm cildinizi sürekli nemlendirmeniz oldukça önemlidir.
Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu