Güzellik Sırları

Saç Tebeşiri Nedir? Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç Tebeşiri Nedir? Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

 

Saçlar kadınlar için hem özel hem de en çok önem verdikleri aksesuarlarından biridir. Özellikle yaz mevsiminin yaklaşması rengarenk saç modellerini bir arada görmek mümkündür. Saçlarda renkli görüntülerin oluşması için genelde kuaförler tercih edilir ancak saç tebeşiri ile artık hızlı ve kolay bir şekilde saçlarda istenen renk cümbüşünü yaratmak oldukça basit birkaç adımdan geçer.

Saç Tebeşiri Nedir?

Saç tebeşiri, kadınlara saçlarını oldukça hızlı ve kısa süre içerisinde istenen renge çevirmesinde yardımcı olur. Bir çeşit boya olarak karşımıza çıkan saç tebeşiri, herkesin bildiği ve okul zamanlarında kullandığı pastel boyaları andırmaktadır. 12’li ya da 24’lü olarak kozmetik mağazalarından kolayca bulabileceğiniz gibi aynı zamanda internet üzerinden de sipariş ederek sahip olabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Set içerisinde hemen her rengin bulunduğu saç tebeşiri, renk konusunda sınırları ortadan kaldırır ve bununla birlikte siz kadınlara saçlarınızı istediğiniz bir renge ya da karma bir renk tasarımına dönüştürme şansı sunar. Üstelik bu boyalar ile her gün farklı bir renk saça sahip olabilir ve sadece duş alarak saçlarınızdaki boyanın akmasını sağlayabilirsiniz. Saç tebeşirinin kullanımı için öncelikle;

  • Su dolu püskürtme şişesi
  • Lateks eldiven
  • Saç fırçası
  • Saç kurutma makinesi
  • Düzleştirici ya da saç maşası (isteğe bağlı)

gibi malzemeleri hazırlayın. Malzemeleri tamamen hazırladıktan sonra eldivenleri giyin ve saçlarınızın boyanacak kısmından bir tutam alın. Saçlardan ayrılan tutamı iyice ıslayın ve çok fazla ıslanırsa fazla suyu ellerinizle sıkın. Islanan saçı daha sonra istenen renkte bir saç tebeşiri ile boyamaya başlayın. İstediğiniz rengi yakalayana kadar boyamaya devam edin. Boyama işlemi bittikten sonra saçlarınızı kurutun ve tamamen kurutmanızın ardından düzleştirici ya da maşa ile boyanın saça tam olarak nüfus etmesini sağlayın.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu