advertorial

Elektronik Sigara ve Likit Nedir?

Elektronik Sigara ve Likit Nedir?

 

Elektronik sigara günümüzde çoğu insan tarafından tercih edilmektedir. Bunun sebebi elektronik sigaranın normal sigara kadar zararlı olmamasıdır. Özellikler sigarayı bırakmak isteyen insanlar elektronik sigara içmeye yönelmektedir. Elektronik sigara cihaz olarak son yıllarda popülerliği oldukça artan bir cihazdır. Sosyal alanlarda, kafelerde, kamusal alanlarda ve daha pek çok yerde elektronik sigara tüketen insanlara rastlayabilirsiniz. İnsanlar bu cihazı verdiği aroma sebebiyle tercih etmekte ya da sigarayı bırakmayı düşünenler tarafından tercih edilmektedir. Ne amaçla olursa olsun sektör oldukça gelişme göstermeye başladı ve her geçen gün elektronik sigara kullananların sayısı artmaktadır. Günümüzde hem dijital alanda hem de normal yaşamda elektronik sigara mağazaları hızla artış göstermektedir.

Elektronik Sigara Ne için kullanılır?

Elektronik sigaranın bir diğer adı da Vaping olarak bilinmektedir. Son zamanlarda insanlar normal tütün maddelerinin zararlı etkilerinden korunmak amacı ile elektronik sigaraya yönelmektedirler. Normal tütün ürünlerine göre daha az zararlı olması sebebiyle gençler arasında gün geçtikçe daha da popüler olmaya başlamaktadır. Cihaz e-sigara ve dijital sigara isimleri ile de bilinmektedir. Bu sigaralar tütün içerisindeki nikotin maddesinin tüketilmesini sağlamaktadır. Fakat cihaz içerisinde katran gibi daha tehlikeli maddeler bulunmamaktadır. Cihazlar genelde pil veya batarya ile çalışmaktadırlar. Bu cihazların farklı renk ve modelleri de bulunmaktadır.

Elektronik sigara tütüne duyulan bağımlılıktan kurtulmak amacıyla üretilmiştir. Elektronik puro isimli cihazda aynı amaçla kullanılmaktadır. Bu cihazlar duman yerine buhar oluşturmaktadır ve kişiler içerisinde farklı maddeler olan bu buharı içine çekmektedirler. Elektronik sigaraya faydalı demek tabi ki doğru olmaz fakat diğer tütün maddelerine göre daha az zararlıdır. Ayrıca elektronik sigaraların likit gibi bir özelliği de bulunmaktadır.

Elektronik sigara likit elektronik sigaraların yakıtına verilen isimdir. Bu likit dediğimiz maddeler elektronik sigara içerisinde bulunan atomizer ile buhar haline getirilmektedir ve kullanıcı bu buharı içine çeker. Elektronik sigaraların ana maddesi gliserin isimli maddedir ve bunun yanında içerisinde nikotin de bulunmaktadır. Elektronik sigara likit içerisindeki gliserin isimli madde iki farklı şekilde oluşmaktadır. Bu madde ya bitkiseldir ya da sentetiktir. Likit özelliği ise kişinin damak tadına göre değişmektedir. Kişilerin damak tatlarına uygun likitleri kullanmaları çok önemlidir. Özellikle normal sigaradan elektronik sigaraya geçenler bu konuda daha hassas olacakları için elektronik sigara likit konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Likitin damak tadına uygun olması çok önemli bir konudur. Kişilerin kendi damak tatlarına uygun olarak likit seçmeleri çok önemlidir. Yeni başlayanlar ise kullanacakları nikotin miktarına dikkat etmelidir. Örnek verecek olursak kişi günde bir paket sigara içiyorsa 6-9 mg’lık nikotin içeren likitler kullanması uygun olacaktır. Aroma çeşitleri çilek, nane, şeftali ve daha farklı tatlarda olabilmektedir. Bu tatlar deneme yanılma yöntemiyle kişinin damak zevkine uygun olarak seçilebilir. Aromaları deneyerek seçmek doğru aromayı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Orijinal likitlerin özellikleri;

  • Orijinal likitler klasik ambalajlarda ve belli bir boyutta piyasaya sunulmaktadır.
  • Orijinal likitler üzerinde ilk kez açıldığının kanıtı jelatinler bulunur.
  • Etiketlerinde ise son kullanma tarihi, içerik bilgileri bulunur. Ayrıca bandrolleri de bulunmaktadır.
  • Orijinal likit şişeleri sahte olanlardan görsellik bakımından oldukça farklıdır. Orijinal likit şişeleri ile sahte olanları kolay bir şekilde ayırt edilebilir.

Elektronik sigara üreticilerinin çoğu likit üretimi de yapmaktadırlar. Bunların dışında yalnızca likit satışı yapan likit markaları da bulunmaktadır. Markaların satış sitelerinden likitlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun dışında bu likitlerin satışını yapan güvenilir sitelerden e kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Pod Mod Nedir?

Elektronik sigaraların satışlarında son yıllarda yaşanmış olan artışlar dünya genelinde geleneksel sigaraların yerini bu cihazların almış olduğunı gösteriyor. Özellikle son yıllarda firmalar tarafınca geliştirilen yeni nesil e – sigara ürünleri ilginin çok daha fazla artmasına neden olmuştur. Pod Mod elektronik sigara ile standart modellerin arasındaki en büyük fark bu cihazlarda atomizer ile kullanılan aromalar, kartuş olarak tanımlanan cihazla portatif tanklara doldurulmaktadır. Şuan için büyük firmalar tarafınca üretilen bu kartuşlar tek kullanımlık yada doldurulabilir özellikte üretilebilmektedir.

Pod Mod e – sigara modellerinde kullanılan likitler çoğu zaman salt likit olarak tanımlanır. öteki e – sigaralara gore çok daha rahat taşınan ve minik olan bu cihazlar, büyük batarya yada atomizerlere haiz değildir. Standart cihazlara bakılırsa daha düşük performansta çalışan bu cihazların bazı modelleri yüksek buhar performansı ile biroldukça kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

https://www.angelvape.co

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu