Güzellik Sırları

Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

 

Kadınlar için cilt sağlığı kadar cilt güzelliği de oldukça önemli etmenler arasında yer alır. Uzun yıllardan beri cilt sağlığına en büyük katkıyı meyveler vermiştir. Bilhassa elma cilt güzelliği ve cilt sağlığı için tüketilebilecek en iyi meyvelerden biridir. Yine elma maskeleri ile de cildinizi dışarıdan besleyebilir, daha pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Farklı cilt sorunları için yapabileceğiniz elma maskesi ile cildiniz her zaman daha genç ve daha pürüzsüz bir yapıya kavuşacaktır. İçerisinde bol miktarda e vitamini bulunan elma cilt gençliği için de en özenli besinlerden biridir. Tam bir yaşlanma karşıtı olan elma ile cildiniz daha genç bir yapıya ulaşır. Güzelliğine önem veren bayanlar için bu yazımızda elma maskesi nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Her cilt tipi için elma maskesi tariflerini yazımızda bulabilirsiniz.

Kuru Cilt Yapısına Sahip Kimseler İçin Elma Maskesi Tarifi

Özellikle kış mevsiminde kuru havanın, rüzgarın ve soğuğun etkisi ile cilt hızlı bir şekilde kuruyup, pul pul dökülmeye başlar. Bunların önüne geçebilmek için ise evde kolaylıkla elma maskesi yapabilirsiniz. Haftada 2 kez bu maskeyi yaptığınızda cildiniz adeta neme doyar ve daha pürüzsüz bir yapıya kavuşur.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane elma,
  • 1 tatlı kaşığı bal,
  • Doğal gül suyu,

Öncelikle elmayı kabukları ile beraber rendeleyin (rendenin ince tarafı ile daha iyi olacaktır) daha sonra içine balı ilave edip, cildinize uygulayın. 15 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Cildinizi yıkadıktan sonra gül suyu ile iyice masaj yapın. Bu maske etkisini hemen gösteren cilt maskelerinden biridir.

Yağlı Ciltler İçin Elma Maskesi Tarifi

Yağlı ciltlerdeki en büyük sorun sivilce ve aknelerdir. Özellikle iltihaplı sivilce ve diğer siyah nokta gibi sorunlar için elma maskesi kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz çok yağlı ise her iki güne bir bu maskeyi kullanmanız tavsiye edilir. Cildiniz çok yağlı bir yapıda değilse haftada bir kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Malzemeler

  • Bir elma,
  • 1 çay kaşığı limon,
  • 1 çay kaşığı karbonat

Elmayı rende ile iyice rendeleyip, püre haline getirin. Daha sonra taze sıkılmış limon suyunu ve karbonatı rendelenmiş elmanın içine alıp karıştırın. Temizlediğiniz ve makyajdan arındırdığınız cildinize uygulayın. 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Her zaman kullandığınız nemlendirici kremi sürmeniz yeterli olacaktır.

Elma Gece Maskesi

Gece maskesi ile cildiniz sabah uyandığınızda daha ferah ve daha taze bir görünüme kavuşacaktır. Burada yapmanız gereken her iki güne bir elma püresinin içine bir çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı yoğurt ilave edip cildinize uygulamak olmalıdır.

Tüm bu elma maskelerine ek olarak, elma toniği de yapabilirsiniz. Taze olarak sıktığınız elma suyunun içine birkaç damla limon suyu sıkıp cildinizi temizlemeniz yeterli olacaktır.

 

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu