Sağlık Haberleri

Sağlık turizminde dijital pazarlama masaya yatırılıyor

Dijital pazarlama ajansı Multiligo, sağlık turizmi sektöründe dijital pazarlamanın önemine odaklanıyor. Multiligo tarafından düzenlenen bir web seminerinde, kliniklerin veya hastanelerin sağlık turizmi pastasından daha büyük bir pay almalarına yardımcı olmak amacıyla dijital pazarlama stratejileri tartışılacak. Dijital İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala, sağlık turizmine odaklanan paydaşları ücretsiz webinara davet ederek, dijital pazarlama unsurlarının ülke, tedavi ve hedef kitle odaklı kurgulanması gerektiğini kaydetti.

 

Multiligo Dijital İş Geliştirme Uzmanı Barış Yaşbala, Türkiye’de sağlık turizminin her yıl artan bir ivme sergilediğini hatırlattı. Yaşbala, “Sağlık turizmi yapan acenteler, poliklinikler ve hastaneler sağlık turizmi taleplerini karşılamak için yeni stratejiler belirliyor. Yurt dışından hasta getirmek için sürecin en kritik noktasında talep oluşturmak yer alıyor. Bu noktada dijital pazarlama, en efektif yöntem olarak öne çıkıyor.” sözlerini kaydetti.

 

“Dijital pazarlama unsurları ülkeye ve hedef kitleye göre kurgulanmalı”

Barış Yaşbala, her sektörde önemini giderek artıran dijital pazarlamanın özellikle sağlık turizminde hedef kitleye ulaşmak isteyen klinikler veya hastaneler için en etkili yöntem olduğuna işaret etti. Yaşbala, “Dijital mecralarda sponsorlu reklamlar vermek ya da bir ürün ya da hizmeti duyurmak, en popüler reklam aracı haline geldi. Bu sebeple dijital pazarlama sağlık turizmi için çok şey vaat ediyor. Hem sağlık hizmeti almak hem de turistik gezi yapmak amacıyla Türkiye’yi tercih eden farklı ülkelerdeki kişiler, dijital mecralarda araştırma yapıyor. Bu sebeple kliniklerin ve hastanelerin bu alanlarda olması büyük önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

 

Dijital İş Geliştirme Uzmanı Yaşbala, sağlık turizmi odaklı dijital pazarlamada yabancı hastaların ülkelerinin ve talep ettikleri tedavilerin önemli olduğunu vurguladı. Bu bilgilerle farklı ülkelerden hasta gelebileceğine işaret ederek, dijital pazarlama unsurlarının ülke, tedavi ve hedef kitle odaklı kurgulanması gerektiğini kaydetti.

Sağlık turizmin faydalanmak isteyen sağlık kuruluşlarının ya da kliniklerin yurt dışındaki doğru kitleye hangi kanallarla ve nasıl ulaşılabileceğini araştırdığını kaydeden Yaşbala, sektörün aktörlerini 15 Kasım 2022 Salı günü düzenlenen “Sağlık Turizminde Dijital Pazarlamanın Önemi” konulu webinarına davet etti. Katılım formuna multiligo adresinden ulaşılabilir.

 

Webinar’da sağlık turizminde dijitali üzerine konuşulacak

Sağlık turizmi ve dijital pazarlama odaklı ücretsiz webinarda, sağlık turizmi için dijital kanallarda nasıl bir yol izleneceği ele alınacak. Kliniklere ve acentelere sağlık turizminde yeni bir vizyon sunacak webinara, 2023’de büyük bir artış beklenen sektörden çok sayıda katılım bekleniyor.

 

Multiligo ekibi, hastalara hangi tedavilerin uygulandığını öğrenerek, kliniklerin satış ekibine uygun hedef pazarları listeliyor. Kliniklerle ortaklaşa belirlenen dijital pazarlama planı ile satış ve doktor kadrosunun büyüklüğüne uygun olarak talepleri kliniklere iletiyor. Destek verdikleri kliniklere yabancı hastaları yönlendiren Multiligo, böylece kliniklerin döviz kazanmasını sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Facebook Comments Box

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu