Güzellik Sırları

Siyah Noktalara Veda Edin

Siyah Noktalara Veda Edin

 

Siyah noktalar cilt üzerinde meydana gelen tedavi edilmediği zaman sinir bozucu olan bir cilt problemidir. Hemen herkes cildinin pürüzsüz ve yumuşak olmasını ister bu nedenle gerek evde gerekse de çeşitli yerlerde doğal ve bitkisel maskeler yaparak bu problemlerden kurtulmaya çalışır. Siyah noktaların çözümü için kendiniz düzenli olarak cilt tipiniz ile uyumlu olan bir maske belirleyerek o maskeleri yapmanız gerekir. Düzenli kullanım ve birazda sabır gösterdiğiniz takdirde siyah noktalardan kurtulmanız mümkündür. Sürekli olarak bakım ürünlerine para vermek istemiyor ve doğal bir karışım hazırlamak istiyorsanız mutfağınızda bulunan ürünlerden kendiniz cilt bakımınızı hazırlayabilirsiniz. Siyah noktadan kurtulmak için hazırlayacağınız cilt bakım maskeleri şu şekildedir;

Yumurta Beyazı Maskesi: Güzellik maskelerinde en çok ihtiyaç duyulan şey yumurta akıdır. Yumurta akının mucizevi bir şekilde siyah nokta ile savaşarak siyah noktalardan arındırdığı görülüyor. Öncelik olarak yüzünüzü güzel bir şekilde temizleyin ve daha sonra beyazını sarısından ayırarak bir kaba koyun güzelce kap içerisinde beyazını karıştırın. Daha sonra da yumurtanın akını pamuk yardımı ile siyah nokta olan bölgenize sürün 10 ila 15 dakika sonrasında kuruduğundan emin olduktan sonra su ile durulayın. Hafta 2 kez yapabilirsiniz.

Süt, Havuç, Yumurta Beyazlı Maske: Yumurta beyazını sade olarak yapmak istemiyorsanız yumurta beyazı ile farklı ürünler ekleyebilirsiniz. Yumurta beyazını ayrı bir kaba alın ve içerisine havuç rendeleyerek 1 yemek kaşığı sütü ekleyin bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve en az 15 dakika kadar bekletin ve durulayın.

Elma Sirkesi Ve Karbonat: Elma sirkesi cilt güzelliği için kullanılan en önemli unsurdur. Bu nedenle elma sirkesini ev içerisinde eksik etmemenizde fayda vardır. Karbonat ile karıştırıldığı zaman siyah noktalara oldukça iyi gelen elma sirkesini gece yatmadan pamuk ile siyah noktalarınızın üzerine de direkt olarak sürebilirsiniz. Ancak hassas bir cilde sahipseniz elma sirkesinin şişesinin yarısını su ile karıştırarak kullanmanızda fayda vardır. Böylelikle cildinizde herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

Fırçalama: Siyah noktalardan kurtulmanın en kolay diğer yolu da siyah noktaları fırçalamaktan geçer. Kullanmadığınız diş fırçasına bir miktar diş macunu ekleyerek siyah nokta olan noktaları fırçalayabilirsiniz.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu