advertorial

Amerika Birleşik Devletleri Bir Yeniliğe Daha İmza Atıyor 

Amerika Birleşik Devletleri Bir Yeniliğe Daha İmza Atıyor 

 

Elektronik sigaraları herkes bilir. En az nargile kadar sağlığa zararlı olduğu da konuşulur, sigara kadar etkili olmadığı da. Hatta bu elektronik sigaraların sigarayı bırakmak için yardımcı bir unsur olduğu düşüncesi de çok yaygındır. Ancak bu görüşlerin çoğunun doğruluğu ispatlanamamıştır. Elektronik sigaranın hala hangi amaca hizmet ettiği saptanamamışken Amerika Birleşik Devletleri bir yeniliğe imza atarak ülkede bir markaya ait elektronik sigara satışına onay verdi.

Gençler arasında daha yaygın olan elektronik sigara hakkında ortaya atılan haberimizde de bahsedilen kanıtlanmamış iddialara rağmen ABD’nin tıbbi ürün  ve malzemeleri düzenleyen denetleyen kurumu FDA elektronik sigaranın satışında bir sakınca görmediğini açıkladı! Şaşırtan açıklamalarını destekleyerek hangi markanın hangi tür elektronik sigaralarının satılabileceğine dair bilgiler vermeye devam etti.

ABD’nin Onay Verdiği O Elektronik Sigara!

ABD’de de FDA onayı alan ilk elektronik sigara olma özelliğine sahip Vuse marka elektronik sigaraların tam üç türü Amerika’nın Gıda ve İlaç Dairesi olan FDA tarafından onaylanarak üretiminde ve satışında bir sakınca görülmediği sonucuna varıldı. Bilinen adıyla RJ Reynolds’ a ait Vuse markasının üç tür elektronik sigarasını artık Amerika Birleşik Devletlerinde sigara satılan her firmada  elektronik sigara da bulmak mümkün. FDA ‘dan onay almış olması Vuse markasına bu hakkı veriyor.

En popüler kullanıcı yaş aralığı gençlerden oluşan elektronik sigara olgun insanların yaşı ilerlemiş sigara bağımlılarının pek alakasını cezbetmese de kullanıcı sayısı az denecek bir düzeyde de değil.

Esanslı sıvı nikotin olan yağlı yapıyı ısıtıp buharlaştıran elektronik sigara maddeyi solunabilecek düzeye getiriyor sigara içmeden kullanıcılarda nikotin ihtiyacını karşılıyor. Aslında bu açıklamada elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olma ihtimalinin asılsızlığını kanıtlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Elektronik Sigarayı Resmen Tanıdı

FDA nın yaptığı açıklamayla onayladığı satışında bir sakınca görmediği hatta destek verdiği elektronik sigarayı tüm  Amerika Birleşik Devletleri resmen tanımış oldu. Ancak FDA söyle devam etti yapılacak olan istatistiklerde bu onaylanan elektronik sigara alan kesim hiç sigaraya başlamamış kesim ise onayı geri çekebileceğini belirterek surecin nasıl işleyeceğini anlattı.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu