Güzellik Sırları

Lazer Epilasyon Öncesinde Ve Sonrasında Kadınlar İçin Öneriler ve Yapılacaklar Listesi

Lazer Epilasyon Öncesinde Ve Sonrasında Kadınlar İçin Öneriler ve Yapılacaklar Listesi

Lazer epilasyon, lazer ışınlarıyla birlikte kıl köklerin yok edilmesi işlemidir. Lazer epilasyon, hayatı oldukça kolaylaştırdığı için son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Genel olarak faydalı bir işlem olan lazer epilasyonu istisnalar dışında herkes yaptırabilir. Hamile olan kadınların lazer epilasyon yaptırması önerilmez. Lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Lazer Epilasyon Öncesinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle epilasyon yaptıracağınız mekanı seçerken hijyen kurallarına dikkat edip etmediğini, hangi lazer cihazını kullandıklarını iyi araştırmak gereklidir. Lazer yaptıracağınız vücut bölgelerindeki cildinize en az bir buçuk ay öncesinden bronzlaşma ya da solaryum uygulamaları yapılmamasına dikkat edilmelidir.

Lazer uygulanacak bölgede en az bir ay öncesinden kılları kökünden alan işlemlere son verilmelidir. (Ağda, cımbız, epilatör, iple almak gibi) Ayrıca herhangi bir cilt rahatsızlığı, kullanılan bir ilaç varsa, bu bilgiler lazer uygulayıcısıyla paylaşılmalıdır. Lazer epilasyon işlemi öncesinde cilt temiz olmalı ve kıllar en az iki veya üç gün önceden tıraş edilmedir.

Lazer epilasyon işlemi nasıl uygulanır?

Lazer epilasyon cihazındaki ışık atımları el yordamıyla cilde uygulanır. Uygulama yapılacak cildin tamamı tek tek ışık atımlarıyla gezilir. İşlemi yapan kişi ve işlemi uyguladığı kişi koruyucu bir gözlük kullanmalıdır.

Lazer epilasyon işlemi sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Lazer uygulanan bölge ilk bir saat su ile temas ettirilmelidir. Kızarıklık ve tahriş oluşması durumunda cilt uygun nemlendiriciler ile nemlendirilmelidir. Lazer epilasyon sonrası, epilasyon yapılan bölgelerde terden kaçınılmalıdır. Lazer uygulamasından önce yaptığımız gibi lazer sonrasında da bronzlaşma ve solaryum gibi cilt uygulamalarından kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon yapılan bölgelerde cilt tipi ve kıl tipine bağlı olarak%90 civarında verim alındığı bildirilmiştir. Cilt tipi, kıl rengi gibi etmenler seans sayısına etki etmektedir.

Lazer epilasyon uygulanabilecek bölgeler, koltuk altı, genital bölge, bacak, göğüs, göbek, kol ve yüzdür.

Lazer Epilasyon Acı Verir Mi?

Lazer epilasyon uygulanırken hafif bir acı hissedebilirsiniz. Özellikle cildin hassas bölgelerinde acı hissi olabilir. Böyle bir durumda lazer uygulayıcısı olan kişiye bildirilip ışık atım ayarı kişiye göre ayarlanabilir.

Uygulama sonrası özellikle güneşle temas eden bölgeler (yüz bölgesi gibi) güneş koruyucu kremler ile birlikte korunmalıdır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu