Güzellik Sırları

Yüzdeki Kahverengi Lekelere Kesin Çözüm

Yüzdeki Kahverengi Lekelere Kesin Çözüm

 

Özellikle bayanların daha sık karşılaştığı cilt sorunlarından bir tanesi hiç kuşkusuz yüzdeki kahverengi lekelerdir. Kahverengi lekeler daha çok güneş ışığının verdiği zarar sonucu ortaya çıkmaktadır. Fakat hamilelik, hormonal dengesizlikler ve yaşlanma nedeni ile de cilt üzerinde kahverengi lekeler meydana gelebilir. Tüm bunlar için evde yapabileceğiniz pek çok maske ve doğal bakım ürünleri mevcuttur. Bu bağlamda doğru cilt bakımı ve temizliği sayesinde cilt üzerinde yoğunlaşan kahverengi lekelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Cilde rengini veren menalin hormonlarının artması ile cilt üzerinde kahverengi lekeler meydana gelebilir. Burada kullanılabilecek doğal maskeler, bitkisel yağlar ve doğal bakım kürleri ile cildiniz daha pürüzsüz ve lekesiz bir hale gelir. Sizler için bu yazımızda yüzdeki kahverengi lekelere kesin çözüm önerileri hakkında doğal bakım ürünleri ve bilgiler vereceğiz. Bu sayede ciltte oluşan kahverengi lekelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Yüzdeki Kahverengi Lekeler İçin Doğal Bakım Ürünleri

Yüzdeki kahverengi lekeler için doğal yöntemler ve doğal maskelere bakacak olursak;

Karbonat; cilt bakımında ve cilt lekelerinde en fazla etkiye sahip doğal ürünlerden biri de karbonattır. Bir miktar karbonat ile maden suyunu kıvam alıncaya kadar karıştırıp cildinize uygulayın. Daha sonra ılık su ile yıkayıp, nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz.

Elma sirkesi; elma sirkesi asidik yapısı itibari ile ciltteki koyu lekeleri ve kahverengi lekeleri kısa zamanda yok eder. Bir pamuğa bir miktar elma sirkesine batırıp, lekeli bölgelere uygulayın. 15 – 20 dakika sonra cildinizi yıkayabilirsiniz.

Limon; limon renk açma özelliğine sahiptir. Yarım limonun üzerine bir miktar karbonatı serptikten sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Her iki güne bir uygulayacağınız bu bakım ile cildinizde hiçbir kahverengi leke kalmayacaktır.

Yüzdeki Kahverengi Lekeler İçin Maske Tarifleri

Yüzünüzde başa çıkamadığınız kahverengi lekeler mevcutsa doğal ürünlerle maskeler yapabilirsiniz. Burada en etkili maske tarifleri ise;

Cilt Lekelerini Anında Geçiren Zerdeçal Maskesi

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal,
 • 1 tatlı kaşığı bal,
 • 1 yemek kaşığı yoğur,

Tüm malzemeleri karıştırıp cildinize uygulayın. 20 dakika sonra cildinizi doğal sabun ve su ile yıkayabilirsiniz.

Kahverengi Lekeler İçin Patates Kürü

Cilt üzerinde meydana gelen kahverengi lekeleri gidermenin en iyi yollarından biri de hiç kuşkusuz patates kürüdür. Yapmanız gereken adımlar ise;

 • Bir patatesi rendeleyin,
 • Rendelediğiniz patatesin suyunu çıkarın,
 • Cildinize bir pamuk yardımı ile sürün,
 • Bir kat kuruduktan sonra ikinci katı da sürün,
 • Patates ciltte kurumaya başladığında kürü yıkayabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Bitkisel Yağlar

Cilt lekelerini ve kahverengi lekeleri gideren bir diğer yöntem ise bitkisel yağlardır. Bunlar ise;

 • Papatya özü yağı,
 • Zeytinyağı,
 • Hindistan cevizi yağı,
 • Lavanta yağı,

Tüm bu bitkisel yağları günde bir kez cildinize ve kahverengi lekelerin olduğu bölgelere sürmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu