Sağlık Haberleri

Baş Ağrısı Göze Vurur Mu?

Baş Ağrısı Göze Vurur Mu?

 

Baş ağrısı gözünüze vuruyorsa büyük ihtimalle sinüzitiniz vardır. Sinüs boşluklarında yer alan mukoza bölümü yine iltihaplanarak sinüziti oluşturmaktadır. Bu tabakalar iltihap ile şişince baskı yapar ve ağrıları oluşturur. Sinüzit ağrıları da genel olarak üşüttüğünüz zamanlar veya üst solunum yolu enfeksiyonuna yakalandığınızda ortaya çıkar. Baş ağrısı ve bulunuk tıkanıklığı eğer yakın zamanlarda başlamış ise bunun kaynağı olarak doğal bir şekilde sinüzit hastalığını gösterebilmekteyiz. Göz problemleri veyahut migren ağrıları da buna benzer bir biçimde çeşitli ağrılara yol açabilmektedir ve yine bütün gün boyunca bilgisayar başında vaktini geçiren çalışanlar veya çocuklarda da göz ağrısı sıkça görülen bir problemdir.

Göz ağrısı ve baş ağrısını dindirebilmek için ilk olarak kaynağını tespit etmelisiniz. Eğer başınız ağrıyor ise bunun çıkış kaynağı dişiniz de olabiliyorken göz, çene ve yüz ağrıları da olabilmektedir. Bu nedenle ağrı kaynağını doğru ve düzgün bir biçimde tespit edemiyorsanız mutlaka bir hekime başvurmalısınız.  Yine gün boyunca çok az su içiyorsanız bu da baş ağrısı yapabilmektedir. Bunu takiben gün içerisinde oksijensiz ortamda uzun süreler boyunca durduysanız baş ağrısına sebep olabilmektedir.

Göz Ağrısı ve Baş Ağrısı Farklı Sebeplerden Kaynaklanabilir!

Yine göz ağrısını sadece baş ağrısına bağlamamak mantıklı sebepler arasındadır. Örneğin bir gün sabah gözünüz ağrıyorsa ve akşam başınız ağrımaya başladıysa veya bu olay çok yakın zamanlarda gerçekleşmişse  göz ağrısının sebebi ve baş ağrısının sebebi aynı olmayabilir. Farklı sebepler sonucunda da ağrılar oluşursa işiniz çok daha zordur. Çünkü bu ağrıların kaynaklarını tespit etmek, hangi hastalığın işareti olduklarını veya neyden dolayı ağrı oluştuğunu öğrenmek daha zor olabilmektedir. Bunun hastaya olan düşük yaşam kalitesi etkisini de asla unutmamak gerekiyor.

Komşu Tavsiyelerine İnanmayın

Böyle bir durumda yapmanız gereken işlem size iyi gelen bir ağrı kesici ilacı içerek en yakın sağlık kuruşuna başvurmak olacaktır. Ayrıca sadece ilaca sarılıp böbreklere yüklenmek yerine çeşitli masaj kremlerine de başvurabilir ve bu masaj kremleri ile de kendinize şifa bulabilirsiniz. Ancak mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğini unutmamanızı internetten okuduğunuz makaleler ile, komşu tavsiyeleri ile herhangi bir işlem yapmamanız gerektiğini de sizlere hatırlatmakta fayda var.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu