Kadın Dünyası

Botoks’a Dair Bütün Detaylar

Botoks’a Dair Bütün Detaylar

İnsanlar yaşlandıkça çeşitli nedenlere bağlı olarak kırışıklıklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Kırışıklıklar, insanın görünüşüne daha yaşlı, yorgun ve mutsuz bir görünüm katmaları sebebi ile istenmeyen unsurlardır. Bu bağlamda insanların çağlar boyu kırışıklarından kurtulmak için arayış içerisinde girdiklerini ve bu bağlamda farklı yöntemler denediklerini söylemek mümkündür. Bu doğrultuda elde edilen en etkili, zahmetsiz yöntem ise botokstur. İşte kırışıklıklara elveda demenin en etkili yolu botoksa dair bütün detaylar!

Botoks Nedir?

Botoks, yaşlılık ve diğer nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesi amacı ile kullanılan ve bu bağlamda yüksek etki oranına sahip olan bir yöntemdir. Bu yöntemin temel olarak göz çevresinde aşırı mimik kullanımına bağlı olarak meydana gelen ve kaz ayağı olarak adlandırılan kırışıkların ve yaş almanın beraberinde getirdiği boyundaki çizgilerin giderilmesi amacı ile kullanıldığını söylemek mümkündür. Bu işlemin altın standardı verilmiş olunan iki deformasyon türüdür.

Botoks, botulinum adı verilen bir sıvının özel iğneler aracılığı ile deri altına enjekte edildiği, bu bağlamda kas hareketlerinin geçici olarak engellendiği bir işlemdir. Yani bu işlemin püf noktası, ince iğneler aracılığı ile kademe kademe sıvı enjekte edilmesidir. Sıvının tek seferde enjekte edilmek yerine kademe kademe, azar azar enjekte edilmesinin temel nedeni yapay görüntüyü önlemek, bu bağlamda daha doğal ve hedeflenene yakın bir görüntü elde etmektir.

Botoks işlemi ile ilgili var olan en temel yanılgı, işlem sonrası var olan görüntüdür. Çünkü çoğu kişi tarafından bu görüntünün kalıcı olduğu düşünülmektedir. Yani işlem sonrası meydana çıkan hafif şiş ve mor görüntü, insanların sonuç olarak aklında tuttukları görüntüdür. Oysa bir botoks işleminin etkisini göstermesi için minimum 2 – 3 gün geçmiş olması gereklidir. Dikkat edilirse bu süre de minimum süredir. Yani işlem uygulandıktan 2 – 3 gün sonra etkisini göstermeye başlamakta, 4 ila 7 gün sonra da anca etkisi göstermektedir. Bu sebeple gerçek etkinin gözlemlenmesi için işlemin üzerinden 1 hafta geçmiş olması gereklidir.

Botoks İşleminin Etkisi Kalıcı Mıdır?

Botoks ile ilgili bilinen bir diğer en büyük yanılgı, söz konusu işlem ile elde edilen sonucun tamamen kalıcı olduğu yanılgısıdır. Oysa böyle bir durum söz konusu değildir. İşlemin etkisi 4 ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre işlemi uygulayan kişiye, işlemin uygulandığı kişiye ve işlem uygulanan bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Yani, bu işlemin yukarıda verilmiş olunan unsurlara bağlı olarak etki süresini arttırması veya azaltması mümkündür. Ancak bilinmesi gereken şöyle bir nokta da vardır ki, botoks işlemi yenilendikçe kalıcılık süresi de artmaktadır. Yani işlem her tekrarlandığında daha uzun süre kalıcı olmaktadır. Buna ek, işlemin düşük oranda da olsa tamamen kalıcı özelliğe büründüğünü söylemek de mümkündür.

Botoks Sonrası Komplikasyonlar Nelerdir?

Botoks işlemi, temel itibari ile yan etkileri bulunan bir işlem değildir. Bu işlemin bu denli tercih ediliyor olmasının temel nedeni de budur. Söz konusu işlem ile kesik, dikiş gibi durumlara gerek duymadan kırışıklıklardan kurtulmak mümkün hale gelmektedir. Bu da komplikasyon görülmemesinin temel nedenidir. Buna karşılık işlem sonrası çok hafif boyutlarda şişliklerin ve morlukların görülmesi mümkündür. Çünkü işlem ağrısız olsa da vücuda minimum boyutlarda iğne giriş çıkışı olmaktadır. Bu sebeple söz konusu iki durumun gözlemlenmesi normaldir. Ancak bu iki durum da kıs sürelidir ve soğuk kompres ile önlenebilir niteliktedir. Yani soğuk kompres uygulayarak kızarıklık ve şişkinliklerden kurtulmak veya bunların etkisini azaltmak mümkündür.

İşlem ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyat bilgisi sormak isteyen kişilerin https://www.botoksdoktoru.com/  web sitesi üzerinden iletişime geçmeleri mümkündür.

 

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu