Güzellik Sırları

Cilt Lekelerini Makyajla Nasıl Kapatırsınız?

 

Güneş yanıkları, göz altı morlukları, cilt lekeleri gibi sorunlar bayanların başına dert olmaya devam ediyor. Bayanlar bu lekeleri kapatmak ve daha düzgün bir cilde sahip olmak için birçok yol deniyor. Fakat her kapatıcı bu lekeleri kapatmaya yetmiyor. Peki, bayanlar cilt lekelerinden kurtulmak için hangi kapatıcıları tercih etmelidir? Bu lekeleri sadece makyajla kapatmak mümkün müdür? İşte size cilt lekelerinden makyajla kurtulmanızı sağlayacak pratik öneriler…

Cilt üzerindeki renk eşitsizlikleri birçok nedenle ortaya çıkabilir.

Güneş bu lekelenmelerde önemli bir etkendir. Özellikle yaz aylarında bol bol güneşlenmişseniz cildinizde leke ve çillenmeler oluşabilir. Siz de doğal olarak bu eşitsizlikleri gidermenin bir yolunu ararsınız. Aslında bu durumdan kurtulmanın pek çok yolu var. Fakat lekeleri kapatma yoluna gitmeden önce mutlaka bu sorunun nedenini öğrenmelisiniz. Eğer lekelenme ya da cilt tonu eşitsizliğinin nedenini bulamazsanız denediğiniz yöntemlerin de bir önemi olmaz.

Kozmetik ürünler cilt lekelerinden kurtulmak için seçeceğiniz ilk yöntemdir.

Bunun yanı sıra doğal maskelerden yardım alabilir veya estetik operasyonlar yaptırabilirsiniz. Fakat bunların hepsi uzun bir süreçtir. Eğer anlık çözümler arıyorsanız yapmanız gereken en önemli şey makyajın gücünden yararlanmak olacaktır. Aslında bu lekelerin görünümünü nötralize ederek bu sorunlardan kolaylıkla kurtulmanız mümkün. İşte size makyaj ile lekeler nasıl kapatılır sorusunun yanıtı.

Her cilt tipinin farklı olduğunu ve farklı ürünler kullanılması gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Yani cilt lekelenmelerinden kurtulmak için kendinize özel ürünler kullanmanız gerektiği bir gerçektir. Kendinize en uygun ürünleri tercih ederek harika bir sonuca imza atabileceğinizden emin olabilirsiniz. Fakat mükemmele ulaşmak için bir takım denemeler yapmanız gerekebilir. Sadece fondöten ile cilt lekelerini gizlemeniz kolay olmayacaktır. Bunun yerine kapatıcı paletlerinden yardım alabilirsiniz. Hem cilt lekelerini kapatmaya çalışırken yüzünüze birkaç kat fondöten sürmek zorunda kalmaz, böylece maskeli bir şekilde dolaşmaktan kurtulmuş olursunuz. Öncelikle cilt rengine uygun bir cilt düzenleyici seçerek lekelerinizi kapatmaya başlayabilirsiniz. Bunun üzerine de yine cildinize uygun bir kapatıcı ile tek kat olacak şekilde lekelerinizi kapatabilirsiniz.

Kapatıcı paletlerinde her lekeye uygun renk bulabilirsiniz. Biraz araştırma ile hangi rengin sizin lekenizi kapatmaya daha uygun olacağını öğrenebilirsiniz. Lekenin türüne uygun renkteki kapatıcı size mükemmel sonucu verecektir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu