Güzellik Sırları

Uzun Saçları Güçlendirecek Bakım Önerileri 

Uzun Saçları Güçlendirecek Bakım Önerileri 

 

Uzun ve ışıltılı saçlar kadınların doğal aksesuarıdır ve bu aksesuara özenli bakıldığında göz alıcı güzelliği gözler önüne serer. Bunun için bilinmesi gereken birkaç püf nokta var. Son derece basit kürlerden oluşan bakım önerileriyle canlı ve ipeksi saçlara sahip olunabilir. Eskiden beri bilinen ve saymakla bitmeyen faydası olan protein içerikli yumurta maskesi, saç sağlığında kıymetli malzemelerdendir. Saç tellerini kalınlaştırıcı etkisiyle hacimlenme sağlayan bu maske, altın önerilerden biridir.

Saçları Güçlendirmek için Ne Yemeli?

Gerçek sağlık içten dışa doğru oluşur. Alınan doğru besinlerle dışarıdan yapılan takviye birleştiğinde canlı, ışıl ışıl ve uzun saçlara sahip olmak hiç de hayal değil. Bunun için öğünlerden yeşil yapraklı sebzeler, kırmızı ve beyaz etler eksik edilmemeli. Belli bir program dahilinde saç için gerekli protein vücuda alınmalı. Yine meyvelerle çeşitlendirilmiş bir yemek düzeni saç sağlığını içeriden kontrol eder. Özellikle saç sağlığına eskisiyle bilinen omega-3 mutfaklardan eksik edilmemeli. Yulaf, yoğurt, havuç gibi besinler de alışkanlık haline getirilmiş yiyeceklerden olmalı.

Saçları Güçlendirmek için Doğal Yöntemler 

Saç bakımı ve sağlıklı saç uzatma deyince akla ilk olarak zeytinyağı geliyor. Saça gerekli E vitamini takviyesini yapacak bu besin, en pratik doğal yöntemler arasında yerini alıyor. Yine doğal bir nemlendirici olan bal, saça ihtiyacı olan nemi verir. Nemini ve vitaminlerini hapseden saç da sağlıklı bir şekilde uzar. Bakımın sadece takviyeyle olmadığı unutulmamalıdır. Doğru tarama metodu, yıkama ve kimyasal etkiye maruz kalma sıklığı saç sağlığını etkileyen dış kaynaklı unsurlardır.

Hangi Yağlar Gürleştirici Etki Yapar?

Kullanılan kozmetik ürünlerinin içeriğinde pek çok doğal yağ ekstresi bulunur. Saç kategorisinde ise argan yağı ilk sıradadır. Saçın en temel ihtiyacı bu yağ sayesinde karşılanır ve yeni saçların çıkmasına zemin hazırlar. Kıl köklerine nüfuz eden ve kalınlaştıran bir diğer yağ da badem yağıdır. Etkisi yıllardır bilinen bu yağ, pek çok bakım ürününde tercih edilir. İçeriğindeki maddeler sayesinde saç çoğalmasını tetikleyen ve kıymeti artan yağ ise, sarımsak yağıdır.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu