Güzellik Sırları

Kuru Manikür Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kuru Manikür Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Son yıllar da kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen kuru manikür, medikal güzellik yöntemleri arasında yer alır. Oldukça pratik ve hızlı bir işlem olan kuru manikür uygulamaları, tırnak bakımı seanslarında sıklıkla tercih edilir. Su ile temas edilmeden ve sudan yararlanılmadan gerçekleştirilen bu işlemde, sadece tırnak bakımı konusunda alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

El bakımına ve el konusunda sağlık problemi olan kişiler için en ideal seçimdir. Kuru manikürler, hijyenik bir görünüm sağladıkları için kullanıcısına da güven ve temizlik hissini kazandırır. Ayrıca diğer manikür çeşitleri ile karşılaştırıldığında oldukça şık bir görünüm kazanılmasında da etkisi büyüktür.

Kuru Manikür İşlem Basamakları

Elektrikli törpüler yardımı ile yapılan kuru manikür işlemleri, uzun süre kullanıma dayanıklı olması nedeni ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Uzun süre bozulmadan kullanıma uygun olan kuru manikür işlemleri, tırnak bakımının yanı sıra estetiksel görünüm açısından da oldukça doğru bir seçimdir. Kuru manikür işlemlerinde ilk olarak tırnak içerisinde yer alan kütikül ve kronklar tırnağın yapısına göre şekillendirilir.

Elektrikli törpü ile yapılan bu işlemde, sivri freze ucu aracılığı ile tırnak etleri temizlenir. Tırnağın dip kısmında yer alan etlerin temizlenmesi, tırnağın yapısına doğrudan etki ettiğinden mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Tırnakların kesilmesi ile devam eden bu işlem, tırnakların parlatılması ile birlikte sona erer. Yapılan işlem kütikül ve tırnak bakım yağları ile desteklenir.

Kuru Manikürün Avantajları

Islak maniküre göre daha hızlı bir işlem olan kuru manikür, oldukça pratik yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Zaman konusunda problemi olan kadınlar için kuru manikür işlemi oldukça ideal bir seçimdir. Profesyonel kişiler tarafından yapılan bu işlemlerde hata yapılma olasılığı oldukça düşüktür. Güvenli tırnak bakımı olarak bilinen kuru manikür işlemleri, kişiye herhangi bir acı hissi verilmez.

Tırnakların oldukça şık bir görünüme kavuşmasının yanı sıra kuru bir işlem olduğundan, ilerleyen zamanlarda yapılan kalıcı oje işlemleri için de zemin hazırlar. Kuru manikür işlemleri hijyen ve temizliğe önem veren herkese  uygulanabilir. Tırnaklara oldukça bakımlı ve şık görüntü kazandıran bu işlemin son yıllar da popülerlik kazandığı söylenebilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu