Güzellik Sırları

Doğal Yoldan Diş Beyazlatma Teknikleri

 

                Herkes dişlerinin bembeyaz kusursuz görünmesini ister. İnsan ilişkilerinde, kendimize özgüvenimizi koruyabilmemizde, ilk karşılaşmalarda bembeyaz ve düzgün dişlere sahip kişiler daha şanslıdır. Bazılarımız doğuştan şanslıdır dişleri fırçalamaya ek bir yönteme başvurmadan bembeyaz görünür. Takviyelere ihtiyacı olanlardan bazıları dişlerinin kusursuz görünmesi için medikal yöntemlere başvururken bazıları bunu doğal yollardan çözmeye çalışır. Dişlerin düzenli olarak fırçalanmasına rağmen bembeyaz görünmemesinin genetik sebepleri olabileceği gibi aşırı sigara ve kahve tüketimi, aşırı abur cubur tüketimi gibi sebepleri de olabilir. Peki, çok para harcamadan bembeyaz dişlere sahip olmanın kolay ve pratik yolları nelerdir?

  • Karbonat

Dişlerinizi beyazlatmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntem dişlerinizi haftada ya da iki haftada bir (ihtiyaca göre) karbonatla fırçalamaktır. Diş fırçanızı ıslatıp üzerine biraz karbonat dökün ve diş etlerinize dokundurmadan fırçalayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra dişlerinizi su ile çalkalayın. Bu işlemi yaparken diş fırçanızın üzerine başka her hangi bir şey koymanıza gerek yok. Karbonatın diş etlerinizle fazla teması sonucunda diş eti kanamaları gözlenebilir dikkatli fırçalamakta fayda var.

  • Muz Kabuğu

Karbonat kadar etkili olmasa da dişleri beyazlatmak için uygulanabilecek bir diğer yöntem muz kabuğunun iç kısmı ile dişlerinizi fırçalamaktır. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinizin her noktasına temas edece şekilde dişlerinize sürünüz. İşlem bittikten sonra dişlerinizi su ile çalkalayınız.

  • Çilek

Tadıyla gönüllerde taht kuran çilek dişlerimizi doğal yoldan beyazlatmakta da oldukça başarılı bir meyvedir. Çileği iki parçaya bölüp parçaların iç kısımlarını elleriniz yardımıyla bütün dişlerinize sürünüz. Dişlerinizde kalan çilek parçalarını su ile çalkalayınız.

  • Ceviz Kabuğu

Diş beyazlatmak için kullanılabilecek en pratik ve etkili yöntemlerden biri de dişlere ceviz kabuğu sürmektir. Yeşil bir cevizi dalından koparıp yeşil kabuğun iç kısmını dişlerinize masaj yapar gibi sürünüz. İşlem bittikten sonra ağzınızı bol su ile çalkalayınız. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta ise ceviz kabuğunu dudaklarınıza değdirmemektir. Ceviz kabuğu dudaklarınıza değdiği takdirde dudaklarınız koyu kahverengi bir renk alabilir.

Facebook Comments Box

Admin

KadınOnline Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu